21:50 86 Biləsuvarda polis əməliyyat keçirdi: Narkotik vasitə və silah-sursat aşkarlandı
Biləsuvar Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən 38 yaşlı Eldar Məmmədov saxlanılıb. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan -a bildirilib. Məlumata görə, həmin şəxsdən 11 kiloqra
18:50 128 Siyarto: Ukraynada sülhməramlıların yerləşdirilməsi ilə bağlı təkliflər yersizdir
Avropa İttifaqı (Aİ) ölkələrinin Ukraynaya sülhməramlıların göndərilməsi ilə bağlı təklifləri yersiz və tezdir. Çünki bunun üçün hələ heç bir şərait yoxdur. "Report" xəbər verir ki, bunu Macarıstanın xarici işlər və xarici iqtisadi əlaqələr naziri Peter Siyarto "YouTube" platformasınd
13:00 149 Nişanlar olmayan yol: Tez-tez qəzalar baş verir
Şamaxı rayonunun 7 kəndini birləşdirən Şamaxı-Çöl Göylər-Padar avtomobil yolunda sürət həddini göstərən yol nişanlarının olmaması səbəbindən bu ərazidə tez-tez yol qəzaları baş verir. Əksər qəzalar da ölümlə nəticələnir. BİG.AZ Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, sakinlərin sözlərinə görə, probleml
13:30 166 Myanmada baş vermiş zəlzələdən sonra Tailandda 100-dən çox afterşok qeydə alınıb
Myanmada baş vermiş zəlzələdən sonra Tailandda 100-dən çox afterşok qeydə alınıb. "Report" TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Tailandın Meteorologiya Departamentinin yaydığı məlumatda bildirilib. Qurumun zəlzələləri müşahidə şöbəsindən bildirilib ki, ümumilikdə 101 yeraltı təkan ba
15:10 181 Salyanda 70 yaşlı kişi ÖZÜNÜ ASDI
Salyanda intihar hadisəsi olub. BİG.AZ -a istinadən məlumat verir ki, hadisə Alçalı kəndində baş verib. Kənd sakini 70 yaşlı Məmmədağa Gülağa oğlu Quliyev yaşadığı evin həyətyanı sahəsində özünü asıb. Faktla bağlı rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır
15:30 200 KİV: ABŞ qanunsuz miqrasiya ilə mübarizəyə 300 milyon dollar xərcləyib
ABŞ cəmi bir neçə ay ərzində qanunsuz miqrasiya və narkotik ticarəti ilə mübarizəyə 300 milyon dollardan çox vəsait xərcləyib. "Report" xəbər verir ki, bu barədə CNN ölkənin Müdafiə Nazirliyindəki (Pentaqon) mənbələrə istinadən məlumat yayıb. Agentliyin məlumatına görə, nazirlik miqrantlar