Molla rejimi həbs edilən etirazçı qadınların cinsi təcavüzə məruz qaldığını gizlətmək üçün uşaqlığını kəsib çıxardırİran polisi həbsdə olan qadın etirazçıları dəstə ilə təcavüz edir və dəhşətli işgəncələri ört-basdır etmək üçün onların uşaqlıqlarını kəsir, sonra isə onların cansız bədənlərini ailələrinə göndərir. Bu barədə şokedici yeni hesabatda bildirilir. İranlı mənbə News Nation-a bildirib ki, ötən ay ölkəni sarsıdan rejim əleyhinə nümayişlərdə iştirak etməkdə şübhəli bilinən məhbuslar hər gün dəmir barmaqlıqlar arxasındakı militant polis qrupları tərəfindən terrora, təcavüzə məruz qalır və qətlə yetirilir.
BİG.AZ New York Post-a istinadən xəbər verir ki, etirazçıların qırğınının şahidi olan mənbə bildirib ki, "Mən ən çox həbs olunan insanlardan narahatam". "Onlar həbsxanada kişi və qadınları zorlayırlar. Onlar hər gün polis qrupu tərəfindən zorlanırlar. Biz rejimin insanları deyilik. İnsanlar hər gün həbsxanada zorlanırlar", - deyə onlar New York Post-a bildiriblər.
Bəzi qadın saxlanılanların yaraqlıların vəhşi cinsi istismarını gizlətmək cəhdi ilə şikəst edildiyi iddia edilir. Etirazçı əlavə edib ki, "Ailələrinə qaytarılan bəzi qadınların cəsədlərinin bətnləri yox idi, ona görə də cinayətlərin izini tapmaq və ya araşdırmaq mümkün olmayıb".