"Barselona"da vəziyyət gərgindir: Flik oyunçulara, onlar da məşqçiyə qarşıiddialar irəli sürüblər
"Barselona"da vəziyyət gərgindir: Flik oyunçulara, onlar da məşqçiyə qarşıiddialar irəli sürüblər"The Athletic" nəşrinddən Pol Ballus "Barselona"nın Kral Kubokunda "Atletiko"ya 4:0 hesablı acı məğlubiyyətə necə reaksiya verdiyi barədə məlumat paylaşıb. Madrid klubu bütün qollarını ilk hissədə vurub.
Lent.az-ın xəbərinə görə, ötən həftənin cümə günü "Barselona"nın məşq meydançasında canlı bir atmosfer hökm sürüb. Oyunçular və baş məşqçi Hansi Flik açıq şəkildə tənqid mübadiləsi aparıblar. Planlaşdırılmamış söhbətlə tanış olan bir neçə mənbəyə görə, alman məşqçi komandanı sərt şəkildə danlayıb, xüsusən də ilk hissədə oyunun əhval-ruhiyyəsini və intensivliyini şübhə altına alıb.
Sonra oyunçular komandanın oyundakı taktikaları ilə bağlı narahatlıqlarını ba məşqçiyə bildiriblər və təklif ediblər ki, onun adi üslubuna uyğun hərəkət etmək - gərgin pressinqi çox yüksək müdafiə xətti ilə birləşdirmək - təlimatları ən yaxşı fikir deyil, çünki onlar şəraitin buna uyğun olmadığını hiss edirlər.
Mənbələr bildirib ki, oyunçular bu mövsüm ilk belə hadisə olmadığı üçün fikirlərini bu şəkildə bildirmək qərarına gəliblər. Oxşar çətinliklər Çempionlar Liqasında "Brüqqe" ilə heç-heçədə (3-3) və La Liqada "Sevilya" ilə oyunda (1-4) da baş verib.
Mənbələr bildirir ki, "Barselona"nın bir neçə oyunçusu "Atletiko"ya məğlubiyyətin Flikin üstünlük verdiyi üslubu Pedri və Rafinya olmadan uğurla tətbiq etməyin nə qədər çətin olduğunu açıq şəkildə göstərdiyinə inanır - hər ikisi bud əzələlərindən zədə aldığı üçün meydana çıxa bilmir və hər ikisi sistemin uğuru üçün çox vacibdir. Lakin oyunçular taktikadan imtina etməyi deyil, əsas oyunlarda və müəyyən rəqiblərə qarşı daha praqmatik yanaşmanı, eləcə də mövcud heyətə uyğunlaşmanı tələb edirlər.
Rafinya bu mövsüm 13 oyunu buraxıb, amma braziliyalı cümə günü məşqə çıxıb. Bu arada, Pedri hələ tam məşqlərə qayıtmayıb.