"Instagram"dan istifadəçilərini SEVİNDİRƏCƏK YENİLİK
"Instagram"dan istifadəçilərini SEVİNDİRƏCƏK YENİLİKPopulyar "Instagram" sosial şəbəkəsi Android istifadəçiləri üçün bir sıra yeni funksiyaları işə salır. Şəbəkənin sahibi olan "Meta" şirkəti qeydlər, səmimi hekayələr və qrup profilləri kimi əlavə funksiyalar tətbiq etdiyini, istifadəçilərinə müxtəlif formatlardan istifadə edərək dostları və ailələri ilə əlaqə saxlamaq üçün daha çox üsullar təklif etdiyini açıqlayıb.
"Instagram"ın qeydlər funksiyası fikirlərinizi platformada paylaşmağın yeni üsuludur. İstifadəçilər düşündüklərini mətn (60 simvola qədər) və emoji şəklində paylaşa bilərlər. Hekayələr kimi, qeydlər də 24 saat ərzində görünəcək. İzləyicinin cavabları isə şəxsi mesajlara göndəriləcək.
Digər maraqlı xüsusiyyət isə səmimi hekayələrdir (Candid Stories). Bu funksiya sınaq mərhələsindədir və istifadəçilərə hazırda etdiklərinin şəklini çəkdikləri barədə məlumat verəcək. Açıq-saçıq şəkilləri yalnız açıq hekayələrini paylaşanlar görəcək. Bu funksiyanın pərəstişkarı deyilsinizsə, onu parametrlərdə söndürə bilərsiniz. "Meta" tezliklə "Facebook" üçün analoji imkanı təqdim edəcək.
Qrup profillərinin məqsədi və funksiyası adından bəllidir. Üstəgəl işarəsinə (+) klikləyərək və "Qrup Profilləri" bəndini seçərək yeni qrup profili yarada bilərsiniz.//oxu.az