Deputatlar AzTV-ni tənqid etdi
Deputatlar AzTV-ni tənqid etdi"Milli Məclisin 2019-cu il üçün xərclər smetası haqqında" qanun layihəsinin müzakirəsi zamanı Azərbaycan Dövlət Televiziyası (AzTV) tənqid olunub.
Modern.az-ın məlumatına görə, deputat Fazil Mustafa "AzTV iclaslardakı çıxışlardan niyə sitatlar vermir?" sualını ünvanlayıb.
O deyib ki, dövlət büdcəsi bir neçə gün müzakirə olunur, amma televiziyalar bunu bir saatlıq verilişin içərisində verirlər.
"Heç olmaya büdcə müzakirəsini normal şəkildə təqdim edin ki, cəmiyyət görsün. Elə qələmə verilir ki, sanki Milli Məclisdə dövləti, insanları düşünən insan yoxdur... Burada fikirlər səsləndirilir, bunun təbliği lazımdır. İctimai Televiziya ümumiyyətlə, nəsə vermir. Onları da bu məsələyə qoşmaq lazımdır. AzTV bu yükü götürə bilmirsə, heç olmasa İctimai Televiziya reportajlar hazırlasın".
Deputat Tahir Kərimli də bu məsələ ilə bağlı tənqidi fikirlər səsləndirib: "AzTV bizi yaxşı işıqlandırmır".