Bakıda narkotik aludəçisi olan ana dörd körpəsini evdə qoyaraq qaçıb - VİDEO
Bakıda narkotik aludəçisi olan ana dörd körpəsini evdə qoyaraq qaçıb - VİDEONarkotik maddə aludəçisi olduğu iddia edilən qadın -"Matı" ləqəbli Məsuma Sultanova 4 körpəsini evdə qoyaraq qaçıb.
"Xəzər Xəbər"ə şikayət edən sakinlər iddia edirlər ki, Məsumə Sultanovanın mənzilinə narkotik almağa gəlirlər.
Məsumə Sultanovanın qonşuları bununla bağlı dəfələrlə polisə müraciət də ediblər.
Qeyd edək ki, Məsumə Sultanovanın böyük övladının 10 yaşı var, ən kiçiyi 10 ayllıqdır. On ildir birlikdə yaşadığı şəxs deyir ki, dəfələrlə övladlarının anası olan Məsuməni bu yoldan çəkindirmək istəyib, amma alınmayıb. Üzünün göstərilməsindən imtina edən Elnur usaqlara tək baxdığını deyir.
Elnur bildirib ki, dəfələrlə ona polisə könüllü təslim ol desə də, Məsumə nə əməlindən əl çəkib, nə də düz yola gəlib.
Daxili İşlər Nazirliyindən bildirilib ki, Binəqədi rayonu, Biləcəri qəsəbəsi Vidadi küçəsində qeydiyyatda olan 33 yaşlı Məsumə Sultanova bu ilin oktyabrında Binəqədi polisi tərəfindən saxlanılıb.
Onun üzərinə baxış keçirilən zaman bir ədəd kağıza bükülmüş halda xalis çəkisi 1.349 qram narkotik vasitə hesab edilən "metamfetamin" aşkar edilək götürülüb.
Onun barəsində cinayət işi açılıb, istintaq tədbirləri davam etdirilir.