"Zəfərimizin ikinci il dönümündə Azərbaycan xalqına gözaydınlığı verirəm" - Deputat
8 Noyabr 2020-ci il tarixində Azərbaycan ordusu Şuşanı işğaldan azad edərək Vətən müharibəsini zəfərlə yekunlaşdırdı.
Milli Məclisin deputatı Bəhruz Məhərrəmov Sonxeber.az-a bildirib ki, UNESCO və digər ixtisaslaşmış təşkilatların əsl siması Vətən müharibəsində ortaya çıxdı. Amma haqsız olmaları və cənab İlham Əliyevin qətiyyətlə milli mənafelərimizi müdafiə etməsi onlara səslərini ucaltmağa imkan vermədi:
"Müharibə başlayarkən heç bir vətəndaşımızın qələbəyə şübhəsi yox idi. Müzəffər Ali Baş Komandan elə o zaman bəyan etdi ki, bizi kimsə dayandıra bilməz və sübut etdi ki, xalqımız və ordumuz nəyə qadirdir.
UNESCO və digər ixtisaslaşmış təşkilatların əsl siması Vətən müharibəsində ortaya çıxdı. Amma haqsız olmaları və cənab İlham Əliyevin qətiyyətlə milli mənafelərimizi müdafiə etməsi onlara səslərini ucaltmağa imkan vermədi.
Mən zəfərimizin ikinci il dönümündə Azərbaycan xalqına , xüsusən təmsil etdiyim Biləsuvarda məskunlaşmış 20 mindən artıq cəbrayıllı soydaşlarımıza bir daha gözaydınlığı verir, cənab Prezidentin ətrafında sıx birləşərək ən qısa müddətdə öz doğma torpağına dönərək əbədi şəkildə orada yaşamağı, qurub yaratmağı arzulayıram".