"8 Noyabr şanlı tariximizə Qarabağa qayıdış günü kimi yazılacaq" - Məlahət İbrahimqızı
8 Noyabr 2020-ci il tarixində Azərbaycan ordusu Şuşanı işğaldan azad edərək Vətən müharibəsini zəfərlə yekunlaşdırdı.
Bununla bağlı Sonxeber.az-a açıqlama verən Milli Məclisin deputatı Məlahət İbrahimqızı bildirib ki, bu gün hər zaman minnətdarlıqla yad etdiyimiz şəhidlərimizin ruhunun şad olduğu gündür:
"Bu gün möhtərəm cənab prezidentimiz ,Müzəffər Ali Baş Kamandanımızin Tvitter səhifəsində atdığı tvittlə Azərbaycan xalqına sonsuz sevinc bəxş olundu.
Bu gün hər zaman minnətdarlıqla yad etdiyimiz şəhidlərimizin ruhunun şad olduğu gündür.Bundan sonra 8 Noyabr şanlı tariximizə, əzəli və əbədi torpağımız olan Qarabağa qayıdış günü kimi yazılacaq. Bundan sonra dövlətimizin üçrəngli bayrağı əbədi olaraq Laçında dalğalanacaqdır. Bu gün 44 günlük Vətən müharubəsində Müzəffər Ali Baş Kamandanımızın rəhbərliyi ilə qəhrəman Milli Ordumuzun qazandığı Zəfərin təntənəsidir.
Bu gün hər zaman minnətdarlıqla yad etdiyimiz şəhidlərimizin ruhunun şad olduğu gündür. Əminik ki, şanlı bayrağımız tezliklə nəinki Xankəndində, hətta Göyçədə, Zəngəzurda bütövlükdə Ermənistanın xalqımıza qarşı törətdiyi deportasiya, etnik təmizləmə və soyqırım nəticəsində qəsb edilmiş tarixi torpaqlarımızda da dalğalanacaqdır.
Bu münasibətilə başda Müzəffər Ali Baş Kamandanımız olmaqla bütün xalqımızı təbrik edirəm".