Bu ilin yanvar ayında Azərbaycanda avtomobil nəqliyyatı ilə 10 milyon 794,7 min ton yük, 149 milyon 36,1 min sərnişin daşınıb. "Report" Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə müvafiq olaraq 572,4 min ton və ya 5,6 % və 10 milyon 876,
22:30 0 Martda 17 gün İŞ OLMAYACAQ - Maaşlar belə hesablanacaq
Qarşıdan gələn 17 günlük qeyri-iş günləri dövrü işçilərin hüquqları və əməkhaqqının hesablanması məsələsini gündəmə gətirib. Bu müddətdə işə cəlb olunan əməkdaşların ödənişi və ikiqat əmək haqqı prinsipi cəmiyyətin diqqət mərkəzindədir. Eyni zamanda əlavə istirahət günlərinin verilməsi mexanizmləri d
17:53 230 Peter Siyarto: Aİ Macarıstanda öz maraqlarına uyğun hakimiyyət dəyişikliyi istəyir
Avropa İttifaqı (Aİ) rəsmi Budapeştin öz maraqlarına əməl etməsi üçün 2026-cı ilin aprelində Macarıstanda keçiriləcək parlament seçkilərinin nəticələrinə görə hakimiyyət dəyişikliyinə ümid edir. "Report" xəbər verir ki, bu barədə Macarıstanın xarici işlər naziri Peter Siyarto "X"
21:40 0 İnvestisiya azalır, istehsal gücü zəifləyir - Avropada siqnal
Avropa 2026-cı ilə artıq uzanan iqtisadi yavaşıma şəraitində qədəm qoyub. Bu vəziyyəti nə müvəqqəti bazar konjonkturası, nə də konkret bir böhranın "quyruğu" ilə izah etmək mümkündür. Söhbət sistemli durğunluqdan gedir. Kağız üzərində artım var, amma bu artım o qədər zəifdir ki, nə investisiy
21:50 0 "TIR-dan 63 kq narkotik çıxdı, yaşlı atam günahsız yerə həbsə düşdü"
"40 ildir TIR sürücüsü olan atam 2025-ci il sentyabrın 12-dən Naxçıvanda cəzaçəkmə müəssisəsində saxlanılır". BİG.AZ xəbər "Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, bunu həbsdə olan Miribrahim Kərimovun oğlu Mirağa Kərimov deyib. Atasının günahsız olduğunu hesab edən şikayətçinin sözlərin
22:10 0 Sumqayıt sakinlərinə ŞAD XƏBƏR: Yeni avtobus reysi açılır - QİYMƏTLƏR
"Böyük Qayıdış" proqramı çərçivəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə məskunlaşan vətəndaşların keyfiyyətli nəqliyyat xidmətləri ilə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən Sumqayıt-Laçın müntəzəm avtobus reysi təşkil edilir. xəbər verir ki, fevralı
18:20 175 XƏBƏRDARLIQ EDİLDİ - Bakıda bu tarixədək GÜCLÜ KÜLƏK ƏSƏCƏK
Fevralın 21-22-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda, bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı xəbərdarlıq verilib. BİG.AZ xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Kəlbəcər, Zəngilan, Daşkəsən
16:02 244 Bakıda "moyka" işçisi maşını qaçırdı: İLGİNC BƏHANƏ GƏTİRDİ
Bakının Binəqədi rayonunda talama cinayəti qeydə alınıb. xəbər verir ki, zərərçəkən polisə müraciət edərək yumaq məqsədilə avtoyuma məntəqəsinə verdiyi "Hyundai" markalı avtomobilinin naməlum şəxs tərəfindən qaçırıldığını bildirib. Polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə əməli törətməkd
14:15 249 Ötən ay Azərbaycanda 18 milyon tondan çox yük daşınıb
Bu ilin yanvar ayında Azərbaycanda nəqliyyat sektorunda fəaliyyət göstərən təsərrüfat subyektləri 18,3 milyon ton yük daşıyıb. "Report" Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni ayı ilə 0,1 milyon ton və ya 0,5 % azdır. Hesabat dövründə nəqliyyatçılar 167,8 milyo