Xerson sakinləri şəhərdə baş verənlərdən danışdılar: "Yaxşı şeylər hiss etmirik"
Xerson sakinləri şəhərdə baş verənlərdən danışdılar: "Yaxşı şeylər hiss etmirik"İşğal olunmuş Xersonun sakinləri şəhərdə baş verənlərlə bağlı məlumat veriblər.
Xerson sakininin sözlərinə görə, şəhərdə anlaşılmaz şeylər baş verir.
O qeyd edib ki, hündürmərtəbəli binalarda liftləri saxlayırlar ki, adətən bunu atəşə tutma zamanı edirlər. Həmçinin sabahdan bir çox apteklərin bağlanacağını, səbəbinin isə evakuasiya kimi izah edildiyini, xəstəxanalara bomba sığınacaqlarını yoxlamaq/hazırlamaq əmrinin verildiyini bildirib.
"Onlardan son 8 ayda ən azı nəsə hazırlamağı xahiş edən bir şəxs kimi, deyəsən, sevinməliyəm. Amma elə də sevindirici şeylər hiss etmirəm", - deyə yerli sakin qeyd edib.
Şəhərdə "Xerson Qaz" müəssisəsinin boşaldıldığı, Xersonda rublun məzənnəsinin qeyri-sabit olduğu və onun hansısa "aqressiya" ilə qəbul edildiyi, bəzi Rusiya ərzaq satış şəbəkələrinin də evakuasiya olunduğu bildirilir.
"Mən qətiyyən təşvişə düşən biri deyiləm, lakin içimdə yaxşı şeylər hiss etmirəm", - deyə digər sakin vurğulayıb.(oxu.az)