Afət Fərmanqızı Azərbaycana gələn kimi aeroportda saxlanılacaq
Afət Fərmanqızı Azərbaycana gələn kimi aeroportda polislər tərəfindən saxlanılaraq məhkəmə zalına gətiriləcək.
BiG.AZ xəbər verir ki, bu barədə Qaynarinfo-ya Xalq artisti Flora Kərimovanın köməkçisi müğənni Afət Fərmanqızı ilə bağlı olan məhkəmə qərarından danışarkən deyib. Xalq artistinin köməkçisi həmin qərardan sonra Afət Fərmanqızının Azərbaycana gəlmədiyini vurğulayıb:
"Binəqədi rayon Məhkəməsinin müğənni Afət Fərmanqızı barəsində çıxardığı qərar polis idarəsinə gedənə kimi o, Azərbaycanı tərk edərək Moskvaya getdi. Məsələ ilə bağlı Sərhəd Xidmətinə də müraciət ünvanladıq ki, həmin qərardan sonra Afət Fərmanqızı Azərbaycan gəlib ya yox. Xidmətdən hələ bizim müraciətə konkret olaraq cavab verilməyib. Hazırda Afət Fərmanqızı Azərbaycanda deyil. Azərbaycana gələn kimi qanuna görə polislər onu saxlamalı və bir başa məhkəmə zalına gətirilməlidir. Onun məhkəmə zalına aparılması ilə bağlı da Flora Kərimovanın vəkilinə məlumat verilməlidir".
Afət Fərmanqızının hamilə olub-olmaması məsələsinə gəlincə, xalq artistinin köməkçisinin sözlərinə görə, bunun üçün onun hər hansı bir doğum evində, yaxud da qadın məsləhətxanalarından birində qeydiyyatda olmalıdır:
"Afət Fərmanqızı bizə Moskvanın hanısa vilayətindən aldığı bir kağız gətirib təqdim elədi. Orada ad və familiya belə yazılıb: A. Hüseynova. Biz bilmədik bu kimdir? Afət Fərmanqızı Azərbaycan vətəndaşıdır və bu səbəbdən də hansısa doğum evində qeydiyyatda olmalıdır. Onun tədqim etdiyi sənəddən 6 ay keçir və sosial şəbəkədə paylaşdığı videolardan hamilə olmadığı görünür. Hamilədirsə, gəlsin Bakıya, hər hansı bir doğum evinə qeydiyyata yazılsın və bu barədə də həkimin verdiyi rəyi məhkəməyə təqdim eləsin".
Qeyd edək ki, bir neçə ay əvvəl Binəqədi rayon Məhkəməsi Xalq artisti Flora Kərimovanın müğənni Afət Fərmanqızı barəsində xüsusi ittiham qaydasında verdiyi şikayətlə bağlı qərar çıxarıb. Qərara əsasən onun barəsində həbs nəzərdə tutulmadan axtarış elan olunub.
Xatırladaq ki, Flora Kərimova Afət Fərmanqızını Cinayət Məcəlləsinin 147.2-ci maddəsi (ağır və ya xüsusilə ağır cinayətdə ittiham etməklə böhtan atma) ilə ittiham edib. İttiham sübuta yetirilərsə, Afət Fərmanqızını 3 ilədək həbs cəzası gözləyir.
Geyindiyiniz paltarların rəngi şəxsiyyətinizi üzə çıxarır
Psixoloqlar və stil mütəxəssislərinə görə, qarderobunuzda üstünlük təşkil edən rənglər xarakterinizin "güzgüsü" rolunu oynayır. Seçdiyiniz rənglər ətrafınızdakı insanlara sizin haqqınızda gizli mesajlar ötürür. xəbər verir ki, qara rəngə üstünlük verənlər adətən nüfuza, gücə və zəkaya önə
15.02.2026 239 Röyanın sözləri diqqət çəkdi: "Eltimin hədiyyəsidir, ailə biznesimizdir"
Xalq artisti Röya Ayxan açıqlaması ilə diqqət çəkib. Axşam.az xəbər verir ki, müğənni xeyli çəki aldığını bildirirb və pəhriz yeməklərini paylaşıb. Diqqət çəkən məqam isə onun "Eltimin göndərdiyi yeməklər. Ailə biznesimizdir. Qaynımın yoldaşı mənə gözəl yeməklər göndərib" sözləri olub. Röy
11.02.2026 604 Gülay Zeynallı paylaşımı ilə DİQQƏT ÇƏKDİ - FOTO
Müğənni Gülay Zeynallı sosial mediada paylaşımı ilə diqqət çəkib. BİG.AZ xəbər verir ki, müğənni instaqram hesabında yeni fotolarını izləyiciləri ilə bölüşüb. Fotolarda Gülay görünüşü ilə diqqət çəkib. Onun paylaşımına və görünüşünə çoxsaylı təriflər, bəyəni gəlib. Həmin fotoları təqdim edirik:
15.02.2026 768 Burak Özçivitin sərvəti 1 milyardı keçdi
Türkiyəli aktyor Burak Özçivit sərvəti ilə gündəmə gəlib. Axşam.az xəbər verir ki, rol aldığı layihələr və reklamlardan böyük gəlir əldə edən aktyorun sərvətinin 1 milyard lirəni (39 milyon manat) keçdiyi bildirilib. Daşınmaz əmlaka investisiya edən Burakın Əbu-Dabidə 11 otaqlı lüks malikanə aldığı
13.02.2026 553 Beren Saat müğənniliyə başladı
12.02.2026 448 "Məni rahat buraxın"
08.02.2026 604 "Mən öləndə ürəyimi, gözümü kimə lazımdırsa köçürsünlər"
12.02.2026 335 Aygün Kazımovanın yeni görünüşü HAMINI ŞOK ETDİ - FOTOLAR
Xalq artisti Aygün Kazımova yeni görüntüləri ilə gündəmə gəlib. Axşam.az xəbər verir ki, Pop kraliça qırmızı geyimdə obyektiv qarşısına keçib. Qeyd edək ki, Kazımova bir müddət əvvəl plastik əməliyyat etdirdiyini açıqlayıb. O, ad günündə bununla bağlı açıqlama vermişdi
08.02.2026 812 "İlhamə Quliyevanın ailəsi buna görə məhkəməyə müraciət edəcək"