İranlı müğənnini efirdən qovan Zaur Kamalla bağlı ölçü götürüləcək - YENİLƏNİB + VİDEO
"Zaur Kamalın efirdəki son davranışı ilə bağlı ölçü götürüləcək".
Bunu Sfera.az-a açıqlamasında Mətbuat Şurası sədrinin müavini Müşfiq Ələsgərli bildirib. O, televiziyanın hər evə sirayət etdiyini və bu səbəbdən də televiziya mühiti üçün konkret standratların olduğunu deyib:
"Efirin öz şərtləri və mədəniyyəti var. Televiziya auditoriyaya ən çox nüfuz edən kommunikasiya vasitələrindən biridir. Bunları nəzərə alaraq efirin konkret standartları müəyyənləşib. Bu isə bizim qanunverici işlərlə tənzimlənir. Efirdə gedən verilişlərə nəzarət edən, monitorinq aparan Audiovizual Şura var. Şuranın işində isə son zamanlar kifayət qədər yeniliklər olub və görürük ki, təşkilat bütün televiziyaları diqqətlə monitorinq edib, adekvat addımlar atır".
M.Ələsgərli Zaur Kamalın milli-mənəvi dəyərlərə zidd davranış sərgiləməməli olduğunu vurğulayıb:
"Hesab edirik ki, efirdə milli-mənəvi dəyərlərə, ictimai davranışlara zidd hərəkətlərə yol verilməsi yanlış addımdır. Bu kimi hallar sonradan insident yaradır və belə hallar başqaları tərəfindən də təkrarlana bilər. Odur ki, Zaur Kamalın davranışı ilə bağlı ölçü götürülməlidir. Audiovizual Şura bu məsələ ilə bağlı xəbərdaredici addımlar atacaq".
29 iyun - 23:41
"ARB" kanalında yayımlanan "Həmin Zaur" verilişində gərgin anlar yaşanıb.
Axşam.az xəbər verir ki, proqramın aparıcısı Zaur Kamal iranlı müğənni Afşin Azərin arasında mübahisə yaranıb.
Sənətçi aparıcının "İrandan çoxsaylı tamaşaçımız olduğu üçün buradasınız" sözlərinə "O sizin fikrinizdir, mən heç nə deyə bilmərəm. Bizim yanımızda böyük hörmətiniz var. Yəni deyirsiniz ki, məni Azərbaycanda sevmirlər?" Zaur isə öz növbəsində "Şəhərdə müsahibə götürdük, adını bilmirlər, amma mahnılarınızı eşidiblər. Efirdən əvvəl mənimlə başqa tonda danışdınız, xoşuma gəlmədi. Dediniz ki, Ali Porme və ya digər iranlı müğənnilər kimdir ki, mənim yanımda? İranda səhnələri doldururam".
Azərin isə Zaurun bəhs etdiyi söhbəti xatırlamadığını bildirib:
"Dediyiniz söz-söhbət mənim yadıma gəlmir. İki kişinin xüsusi söhbəti biri-birinin yanında qalsa daha yaxşı olar".
Z.Kamal isə "Mən səni efirdən çıxaracağam, sən bir də mənim proqramımda olmayacaqsan" deyərək, onu efirdən qovub.
Reklamlarda sonra isə aparıcı məsələ barədə açıqlama verib:
"Günahı özümdə görürəm. Yeganə aparıcıyam ki, İrandan gələn müğənnilərə həmişə sonsuz hörmətim olub. Afşin Azərin efirdən öncə deyir ki, digər iranlı müğənniləri niyə çağırırsan? Orada onları bir o qədər sevmirlər. Həmin müğənnilərlə məni eyni tərəziyə qoyma. Qonaq gəlmisənsə, özünü qonaq kimi apar".
11.02.2026 608 50 il Rusiyaya gedə bilməyəcək
Qazaxıstanlı yumor ustası Nurlan Saburova 50 il müddətinə Rusiyaya giriş qadağan edilib. Axşam.az xəbər verir ki, 34 yaşlı Saburov Dubaydan gələn zaman Moskvanın Vnukovo hava limanında saxlanılıb. Onun Rusiyaya girişinə icazə verilməyib. Bildirilib ki, qərar ölkənin milli təhlükəsizliyi maraqları namin
07.02.2026 417 "Mən öləndə ürəyimi, gözümü kimə lazımdırsa köçürsünlər"
12.02.2026 341 Vəfanın videosu YAYILDI - TANINMAZ HALDA
14.02.2026 704 "Məktəbə hamı istədiyi hər şeyi çox asan gətirə bilər?"
"İdrak - dərk etmək, anlamaqdırsa, bir uşaq dərk etmədən bunu etdi. Bir müəllim dərs verdiyindən dərd aldı. Konflikt var idi? Kimsə bilirdimi. Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri aparıcı Leyla Quliyeva sosial şəbəkədə yazıb. O, ötən gün müəllimini güllələyən şagirddən yazıb:. "Uşaq üçün evdək
07.02.2026 538 3 uşaq anası olan Aysel mini geyimdə AĞILLARI BAŞDAN ALDI - FOTOLAR
İllər öncə ailə quraraq səhnədən gedən müğənni Aysel Teymurzadə (Adıgözəlzadə) sosial mediada paylaşım edib. BİG.AZ xəbər verir ki, sənətçi instaqram hesabında yeni fotolarını paylaşıb. Onun mini geyimdə olan paylaşımı izləyicilərin marağına səbəb olub. Fotolara çoxsaylı bəyəni gəlib. Qeyd edək ki, ifaç
08.02.2026 1265 "İlhamə Quliyevanın ailəsi buna görə məhkəməyə müraciət edəcək"
14.02.2026 250 Burak Özçivitin sərvəti 1 milyardı keçdi
13.02.2026 560 "Qardaşımın meyidi 8 gün sonra tapıldı"
"Qardaşımın meyidi 8 gün sonra tapıldı. 47 yaşında getdi. Həyat yoldaşına dedi ki, balıq tutmağa gedirəm. Cabir İmanovla (Mərhum Əməkdar artist Cabir İmanov - red.) gedirdilər balıq ovuna". Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri Əməkdar artist Almaz Ələsgərova "Həftənin qonağı" verilişind