Meyxanaçı Cavidə hökm oxundu
Narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində ittiham olunan meyxanaçı Cavid Babaşovun (Sumqayıtlı) cinayət işi üzrə məhkəmə araşdırması başa çatıb.
BiG.AZ APA-ya istinadən yazır ki, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Fəhmin Hümbətovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasan, Cavid Babaşov narkotik satışında təqsirli bilinərək 7 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum olunub.
Prokuror ittiham olunan şəxsə 9 il həbs cəzası istəmişdi.
Xatırladaq ki, Cavid Babaşov bir il əvvəl Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Rəsmi məlumata görə, meyxanaçının üzərinə baxış keçirilən zaman 206 qram narkotik vasitə heroin və elektron tərəzi aşkar edilib.
Cavid Babaşova Cinayət Məcəlləsinin 234.4.3-cü (külli miqdarda narkotik vasitələrin dövriyyəsi qanunsuz dövriyyəsi) maddəsi ilə ittiham elan edilərək, barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onu da əlavə edək ki, ittiham olunan şəxs Cavid Sumqayıtlı tanınmış meyxanaçıdır.
"Oğlum məni görəndə qorxub ağladı, elə bildi ciddi xəstəliyim var"
08.02.2026 548 "Diskotekanın bünövrəsini mən qoymuşam"
08.02.2026 350 Bukmekerlər onu "Avroviziya"nın qalibi görür
14.02.2026 240 "Buna görə Novruz bayramında sevinmirəm"
"15 il Novruz bayramını qeyd etməmişik. Atam 20-si vəfat etdi, 21-i isə dəfn etdik. Buna görə Novruz bayramı mənim üçün çətindir, sevinmirəm". Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri müğənni Yeganə Mürsəlova "Xəzər axşamı" verilişində deyib. O, atasının vəfatının Novruz bayramına münasibətin