Kömək - Axtar - İstifadəçilər - Kalendar
Bu səhifənin tam versiyası: Başqa maşını vurub əzsəniz?
www.big.az Forum > Ümumi bölmə > Avto dünya
Səhifə: 1, 2
Уличка
Deyək ki,yol kənarındakı bahalı bir maşını vurub əzmisiz,şahidlərdə yoxdu,qaçıb gedərsiz yoxsa qalıb maşının xərclərini ödəyərsiz?
PANDA55

Qalib pulunu vermək lazımır.........halallıq yaxşı şeydi..... 133.gif
NurGül1
Yox bu dəfə səmimiyəm=)

Şahid`siz heç br hadisə yoxdur-olmamışdır və olmayacaq da...
Maşının xərclərini ödüyərəm hərhalda...
HaNNiBaL
Ümumi olaraq başlayım mövzuda ümumi şəkildə bu prosesin necə davam etməsinə.Əgər yol hərəkət qəzası baş verdikdə hər iki sürücü qaydalara əsasən qəzanın baş verdiyi əraizdə heç bir dəlillərə əl vurmadan , avtomobilləri hərəkət etdirməyərək Dövlət Yol Polisi əməkdaşlarını və müstəntiqi gözləməlidirlər yalnız onların baxışından soram hər iki sürücü barədə cinayət işi qaldırılır.Və bütün dəlillər toplandıqdan soram günahkar məlum olunduqdan soram əgər sürücü maddi vəsaiti ödəyə bilirsə ödəyir ödəmədikdə isə məhkəmə vasitəsi ilə ona maddi cərimə elan edilir müəyyən vaxta və həmin şəxsdə qaydalar çərçivəsində məbləği ödəyir. Bu işin normal olaraq qayda-qanun çərçivəsində belədir.Ama hal-hazırda bizim sürücülər işin böyüməsinə imkan vermədən elə öz aralarında DYP-yə məlumat bildirmədən həll edirlər buda normal haldır .Bu işin normal olaraq qayda-qanun çərçivəsində belədir. 100.gif

P.S - Öz fikrimə daha soram müraciət edəcəm 100.gif

Halva-halva danışmaq yaxşı şeydir)) 122.gif .Təki hər kəs diyən və birdə Allah hər kəsi qəzadan iraq eləsin 100.gif
CiRKiN
bizim məhlədə bir 011 var köhnədir sadəcə korpusdur ama məhlədə nəqədər usaq varsa maşin sürməyi onda öyrəniblər elə məndə . 1gün maşin sürməyi təzə-təzə öyrənirdimki elə məhjləmizdə getdim girdim pradoya başım dəydi 011 ruluna ..ama bizim maşina hecnə olmadi ama pradonun buferi dağıldı elə tez bazar yerindəcə pul yığıb tez bazar xətim etdik pradonu
RESID7
-"Əşiii,dəmir parçasıdı.Dəmir parçası əzilsədə olar,yetər ki ürəyimiz əzilməsin"-deyib qaçaram 185.gif
ASI
Əzmişəm(((ilk öyrənən vaxtlar amma o qədər mənliyimi itirmərəm ki vurub qaçım....ödəmişəm....Özüdə qırmızı da keçdim(
Уличка
Mən belə bir hal ilə rastlaşsam,təbii ki ödəməyə çalışaram.Halallıq deyilən bir şey var.
.A.R.Z.U.
Mənim sürəcəyim maşın bir tək Porshe Cayenne Turbo ola bilər, Cayenne`ni hansısa maşına vursam, ilk öncə öz maşınımın halına ağlayaram 104.gif
ASI
Sitat(Sonbahar @ 15.02.2010, 22:25) *
Mənim sürəcəyim maşın bir tək Porshe Cayenne Turbo ola bilər, Cayenne`ni hansısa maşına vursam, ilk öncə öz maşınımın halına ağlayaram 104.gif

Niə elə zəif maşın istəyirsən ? 185.gif zarafatdı 100.gif Allah qismət etsin İnşAllah amma deyim ki maşın həvəskarı qızlara maşın sürmək elədə asan deyil özüdə Porshe,onu Bakı kimi Bombeyxana da sürmək ürək istər 185.gif
Viktoriya
Qoy hele bir masinim olsun sonra basqa masini ezmek haqda fikirlewerem!! 185.gif
Nezrin
Yox heleki bele bir hadise basima gelmeyibdir amma elbetdeki gunahkaramsa hesabi nedir onuda vererem ...
Qelbsiz_Melek
Toqquşma sonrası qırılmış sümüklərimi düzətdirərəm ... 185.gif
_L_A_D_Y_
Hər halda hansısa maşını əzmışəmsə,zərərini də ödəməliyəm
Qaça bilsəm nə yaxşı olar eeeeeee 122.gif
Microbe
Mən tez həyəcanlanan biriyəm, 100 faiz elə günə düşərəm ki, o maşınını fikirləşməkdən mənim halıma yanar... 122.gif
AG_aTLi_OGLaN
Mawinim olsun FikirlewmeYe DeYer )))
olerem__sensiz
122.gifmenim oz mawinim yoxdu,yeqin coxlarinda olduqu kimi mende Papann mawinin vurmuwam,ama dememiwem mawini vurduquu ,mawini satmaqa aparadnda usta baxib bilmiwdiler o zaman da men esgerlikde idim))))))))
Believer
mən mən 104.gif əmimi köməyə çağırardım o mənə 100% kömək edərdi. Lap məni qorxutduzee hələ indi maşın sürməyə başlayıram. 104.gif
budis
Mən birinci qorxardım sonra da olan qalan pulumu verərdim ki şikayət eləməsin əgər şikayət eləsə maşının xərcindən çox pulum çıxacaq
_MatiaS_EmiliaS_DelgadO_
Men shexsen hemin an oz mailiyye veziyyetime gore hereket ederem.Pulum olsa odeyecem,olmasa ise asta qachan namertddi meselesinden olacaq)))
Umbriel
men oz mawinimi zaloq qoyardim,sora onun mawinini duzeltdirenden sora da mawinimi geri alardim
tenhaqiz
Yox,heç vaxt qaçmazdım,ən azından vicdan əzabı məni qaçmağa qoymazdı.
YoShe
qachmazdim onsuz bilecekler hec kim bilmese de ALLAH her sheyi en yaxshi bilendir
LuNaSKa
Əzmişəmsə haqqını ödəyərəm yadakı maşını gətirərəm qonşumuz Elşadın yanına, pulsuz parasız düzətdirərəm 185.gif
j@net
Xercini odeyerem tebbi ki, Amma bele wey olmiyacaq cunku mawinim yoxdur
XANSEKINSKI
Bashima cox ishler gelib masinla bagli... iksinde mashinimi vuranlar boyun qacirib mesuliyyetden 230.gif bu iki hadise mene 650 manat ziyan vurub...
Kaizer
Sigorta sag olsun)))

Balzac
Elə olmaz ki,şahid olmasın.Sol çiyindəki iş vaxtında yatmağı sevmir)
SlaDKiY_UroD
bawima gelib birdefe axrinci defe Avaryadan qabag qonwunun mawinin ezdim pulunu verdim getdi ama ki yolda Polisler iki qatin aliblar ondan 100.gif
KoNFeTNiY_MaL4iK
olan olub torba dolub niye bawimi cencele salib polisi gozdeyirem???. .qara meni basinca qoy aradan men qacim 214.gif
MIRANDA_KERR
heç tapmayacaqlare kim vurub 166.gif...allaha elemesin..papa onun qorxusundan mene maşin vermire..maşinda nese qalir deyirme açari ver gedim götürüm vermirki vermir ..hamiya verir mene yox.. deyir senden qorxuram...
Xanum~Femida...
baxaram vurduqum mawina teze model olsa qaza basaram.. gorsemki kasib malidi o zaman bawka mesele)))
Kaizer
Qacmaram hec vaxt)
HaNNiBaL
Sitat(Kaizer @ 24.04.2010, 23:05) *
Sigorta sag olsun)))

Ama bu qədər əmin olma sənə bir məsləhət məndən)))) 100.gif
D_E_N_I_Z
Mawinim varsa znacet pulum da var 185.gif Duzeltdirerem sozsuz
Kaizer
Sitat(HaNNiBaL @ 27.04.2010, 17:40) *
Ama bu qədər əmin olma sənə bir məsləhət məndən)))) 100.gif

Emin olmasam demezdim!Gormesem, yazmazdim!
HaNNiBaL
Sitat(Kaizer @ 28.04.2010, 12:02) *
Emin olmasam demezdim!Gormesem, yazmazdim!

Bilmirəm necə görmüsən izah elə məndə bilim görüm bu sığorta şirkəti hansıdır və necə sənə kömək ediblər)))) 108.gif

Sənin diyəsən xəbərin yoxdur hansı halda sürücüyə yol qəzası olduqda ona ödənişi verməkdən imtina edir sığorta şirkəti 100.gif
VIP
Sitat(Уличка @ 04.02.2010, 1:03) *
Deyək ki,yol kənarındakı bahalı bir maşını vurub əzmisiz,şahidlərdə yoxdu,qaçıb gedərsiz yoxsa qalıb maşının xərclərini ödəyərsiz?

Əgər Azərbaycanlıyamsa qaçıb gedərəm 185.gif
Attractive_girL
1dəfə başıma elə iş gəlib. Təzə-təzə maşın sürürdüm. Muranoların modda olan vaxtıydı.kak vsegda qızlar parkofkada həmişə çətinlik çəkir. Arxadan necə vurdumsa salona gəlmişdim,özümü itirdim qorxumdan heç salona düşmədim:) cibimdədə ukladka i benzin pulu) qaçdım. Bildim qalsam nə olsa mənə ziyan olcaq. Həm kim idisə arxa salonda paqon köynəyi asılmışdı. Eləsinə heç düşmür,getsin duzəltdisin də papasına borcum var ?? 185.gif
Spider_in_ATI
Bir dəfə vurmuşam.P da dayımın maşını olub.Hardasa 2-3 il bundan qabaq.Vurmaq da sayılmaz varotaya sürtmüşdüm.Amma öz maşınımı heç vurmamışam)
Active
elə sakit sürürəm ki maşını heç indiyə qədər vurmamışam..maşallah ))

amma vursam sözsüz verdiyim ziyanı ödəyərəm
Planet
Wukur hele ele wey etmemiwem en boyuk sehvim qirmizida kecmiwem cermesinde odemiwem amma elesem ele wey Allah elemesin o zaman pulun nedi hamisin vererem cunki ele aciz deyilem...
YoShe
deyəsən burda məndən başqa hamının maşını var 185.gif
düzəltdirərdim
fan_of_GKN
haracan qcacam ki.axir ki ödetdirecekler.hemde hele ki masin meni ezir.ölümüm deyesen maşindan olcaq.bu defede yaxsi qurtardim qoluma deydi guzgusu cevrildim deydim gordum kapotun ustunde tez ellerimi cekdim qacdim 122.gif
DeLeDuZ
Bir defe qacmiwdim,ele bildim gormeyib,qoca kiwi idi,sen deme gozu yaxshi gorurmuw ozu de guclu yazan imiw,qayidan caqirdilar,getdim yaxwica cerimelediler ))) O vaxtdan qacmiram,gunah mende oldu olmadi saxlayiram,pravaniz varsa,mawinin senedleri duzgundurse qacmayin,yox eyer saydiqlarimda hansisa chatiwmirsa gormeyibse qacmaniz meslehetdi,yoxsa polisler iki qat saqacaqlar =))
МиЛаЯ
qaçıb gedəmmərəme yoxsa sora vicdan əzabı öldürər məni.....
KoHNe_DeRViSH
Baxır əzdiyim maşına bahalı maşın əzmişəmsə qaçıb gedərəm ..qaçıb gedənlər məndən artıq deyil ki. 122.gif .kasıb maşını əzmişəmsə üzr istəyərəm..deyirlər kasıb ürəyi mərd olar yəqin ki bağışlayarlar məni))))
Politic science
meselen men 1 defe vurub qacmisam 185.gif 99 a vurdum oda zapiya deydi 185.gif qacdim amma cemi 15 deqiqeden sonra polis qapida oldu 185.gif indi vursam indi de qacaram. hec pesman deyilem 185.gif lap cinayetkarlar kimi danisdim e 185.gif
FBR
Əllbətdə ki,ziyan vurduğun insanın haqqını ödəməlisən,qaçsan belə o insanın haqqı sənin boynundadı.gecdə olsa bu səni rahat buraxmayacaq.
DeroberS
bu vəzyətə düşən bunu yaxşı bilər nəqədər səmilik olursa olsun.Hər halda qaçmaq yeganə şansdı şahid olsa belə)
Bu səhifənin tam versiyasına baxmaq üçün, linkdən keçin.
Русская версия IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.