Kömək - Axtar - İstifadəçilər - Kalendar
Bu səhifənin tam versiyası: Userlərimizin bişirdikləri..))
www.big.az Forum > Ümumi bölmə > Qadın dünyası > Kulinariya
Səhifə: 1, 2, 3
@cici_kiz@19
Deməli bu mövzuda ancaq və ancaq öz bişirdiyimiz istər şirniyyat olsun, istər xörək olsun ,şəkillərini və reseptlərini yazacağıq.Ancaq başqa yerdən şəkilləri kopya etmək olmaz=))İstər- istəməz bilinəcək)O birisi mövzulardan fərqi o olacaq ki o birisi mövzularda deyirsən ki filan yeməyi şirniyyatı mənə tapın, onu oğlanlar da tapıb verər google-dən))Bu mövzuda isə ancaq öz bişirdiklərimizi yazıb şəkili ilə yerləşdirəcəyik))Çox gümanki bu mövzuda oğlanlar iştirak etməzlər 122.gif Hə başlayaq... 100.gif ))

P.S ÇOX XAİŞ EDİRƏM heç kim şəkilsiz resept yerləşdirməsin, yoxsa silinəcək !!!
@cici_kiz@19
İlk siftəni mən edim....... 109.gif Gürcüstan xaçapurisi özüm bişirmişəm isdəyənə reçeptini verərəm))

Buda hazırı))

KoHNe_BiriSi
İkinci Siftənidə Mən edim. 185.gif

XİNGƏL

Evdə Tək olarkən Ən çox bişirdiyim yemək 108.gif

Made İn KÖHNə_BiRiSi
Gulicka

Bu da pizzam...komp.den cekmiwem,gulmeli gelmesin...video kameraynan cekilmiw wekildi,olcusu boyukdu

@cici_kiz@19
buda mənim xəngəlim 109.gif (sizdə qıymalı olur bizdədə qurudlu yağ soğanlı)

@cici_kiz@19
Gulicka

raziyam gorunuwu iwtah acan deyil ama dadi 211.gif idi...nece biwirmwdise 2ci defe ne qeder caliwdimsa tutduramadim 122.gif
Sharm
Bu gözəllər gözəli supu mən bişirmişəm 185.gif zarafat bir yana, dadı yaxşı alınmışdı.Hamı bəyəndi )

Bişirdiyim şirniyyatların şəklini də qoyacam bura.Yemək bişirməyi az-maz bacarsam da yaxşı şirniyyat bişirirəm ))
@cici_kiz@19
elede yaxsi dusmeyibdi amma cemli piroq 109.gif

Sitat(Gulicka @ 12.01.2011, 15:29) *
adi yoxdu 122.gif dogurdan adi keks biwirmirik onun terkibinde olanlardi,1-2 elavelerim var,uzerine krem cekmiwem,onun da ustune qoz sepmiwdim.adini sen qoy 108.gif

güliçka olsun 109.gif
@cici_kiz@19
Domina piçeniyası dadı qeşey oldu prosda dominanın ölçüləri eyni olmadı=))) 109.gif

Soci_girl
"Blinçik"i--isti isti görüntülər))))tərkibində düyü.yumurta və şüyüt var)tez alinsin deyə lavaşdan istifadə etmişəm..

Bu da hazır forması=)
MaKu
Bu da tort kimi bi şey hazırlayarkən lentə aldım 185.gif

Bu da hazır vəziyyəti.

P.S bəzəməmiş halidir 185.gif

Elix
blinçiklər 107.gif

Başım kitab oxumağa nətər qarışmışdısa az qala yanırdı xilas etdim 122.gif

ÜZərinə ixtiyari cem və şirə çəkib yemək olar 107.gif
Nuş olsun 108.gif
YoShe
bacardığım qədər=)
pizza)

tort)
Gulicka

pizzamin esl gorunuwu bax beledi.1cini redakte etmek istedim olmadi,o funksiya yoxa cixib.anlamadim.niye? 104.gif
@cici_kiz@19

sakaladli tort 100.gif
Sharm
Bu da mənim bacardığım pizza )) Çox sadə və asan başa gələn bir şeydir.Heyf göbələk olmadığı üçün qata bilmədim içinə.Mən yemədim, çünki pizzanı sevmirəm.Yeyənlər bəyəndi )
Amma göbələkli olsaydı bəlkə bir dilim yeyərdim.Göbələyin xatirinə 185.gif

isti-isti dxofkadan çıxan təkin çəkdim şəklini 185.gif
Runway
Bu yemeyi ozum biwirmisem adi Toyugu cigirtmaq - dir.

@cici_kiz@19
Yeməyin adı-Ləğmən
əSlində bunun vermişil kimi öz xamırı olur sadəcə indi özümə bişirdiyim üçün tək ərindim.çünki o xamırını hazırlamaq uzundu.İçliyi çox ləzzətlidir və çox acı olur.Deməy olar son zamanlar ən xoşladığım yeməkdi.

Gulicka

"vitaminli sup"...eslinde terkibinde q/adi hec ne yoxdu,sadece hazirlanmasi adi suplarin biwirilme qaydasindan ferqlenir.sirf pehriz yemeyidi 107.gif
gorunuwu men de raziyam o qeder de yaxwi deyil ama bu bele olmalidi ne cox biwmelidi,ne de az 100.gif
hansisa movzuda terkibi barede yazmiwam...dadi yeqin maragli olar..deyimde biber xususi dad verir,texmini borwu xatirladir,ama borw deyil..bu lap tapmaca oldu 185.gif

bayag nuw eledim 100.gif
@cici_kiz@19
Kişmişli,qozlu kek...sadəcə kabartma tozunu taomaq çətindi burda ona görə az köpüp.

Cemli bulka...

@cici_kiz@19
@cici_kiz@19
Gürcü xəngəli..

@cici_kiz@19
Fırında makarna...))

p.s çoxx ləziz dadı var))
NeoNa
Mövzuda pizza şəkilləri çoxdur, o səbəbdən bişirdiklərim arasından başqa birisini təqdim edirəm )
Resepti internetdən götürmüşəm. Deyilənə görə, Acar xaçapurisi adlanır. İlk dəfədir bugün hazırladım 185.gif

NurGül1
Sitat(Gulicka @ 04.02.2011, 10:46) *
pizzamin esl gorunuwu bax beledi.1cini redakte etmek istedim olmadi,o funksiya yoxa cixib.anlamadim.niye? 104.gif

Bax bu saat elə indicə- bunun `resepti` lazımdı mənə- nətər qəşəyyh göpründüsə gözümə 104.gif
NeoNa
Ət və göyərtidən ibarət olan Böyrek
Bu dəqiqə sobadan çıxdı, deyilənə görə ləzzətli alınıb 100.gif

NeoNa
Et ve Sebzeli Böreği Tarifi 100.gif
Unu, kabartma tozunu ve tuzu birlikte karıştırın. Yağı ilave ederek bıçakla iyice kıyın. Sütü katarak hamur yapın.
Yufkaların üzerlerine et ve sebze iç koyun. Bir ucudan başlayarak rulo yapıp sarın. (Yufka yəni, xəmiri lavaş kimi açın)
İçini soslu kıyma ve sebze ile doldurun. Kaşar peyniri rendesini serpin.
Fırın tepsisine ortadan başlayarak yufkları yerleştirin.
Çok sıcak fırında 30 dakika pişirin. Sıcak olarak servis yapın.

advocat əgər sən bişirəcəksənsə, ən asan yolunu deyim 185.gif
Kulokda nazik hazır lavaşlar satılır, ondan 2-3 kulok al (hərəsində 10 dənə olur)
Deməli başa salıram qələm götür yaz 214.gif
Tavaya (ya soba listi) fırça ilə yağ çək. Fırça yoxdusa pambıqla çəkmək olar. Bir ədəd lavaşı alt kimi tavaya sərirsən. Üzərinə smetan sürtmək lazımdır ki, o bişəndə bir birinə yapışacaq. Sonra bu içi ətli olan rulonları yan yana sıx şəkildə onun üstünə düzürsən. Rulonların arasına smetan çəkməyi unutma. Sonra bir sıra da rulonlara əks istiqamətdə üzərinə düzürsən )) İki qat olur ) Bu rulonların da üzərinə smetan çəkib bir lavaşı açıq çəkildə üzərinə sərirsən. Altlıq kimi bu da yeməyin üstü olacaq ) Rulonlar içində qalacaq bişəndə hamsı birləşəcək )) Bu şəkildə dəqiq görünmür amma bişəndən sonra kəsəndə görəcəksən ki xəmir yumşaq və qat qatdır, gəşəy görünəcək )) Həm Türkiyədə həm də bizdə Bakıda çox vaxt hazır lavaşdan düzəldirlər. Asan və dadlı olur, nuş olsun 100.gif

Əgər özün xəmirdən lavaş hazırlamaq istəyirsənsə onda bu da resept
Lavaş resepti
1 1/4 stəkan ilıq su
3 stəkan un
2 çay/qaşıq qabartma tozu
3 xörək/qaşığı duru yağ

Bunu internetdən götürmüşəm, anam başqa cür eləyir, mən bu cür 214.gif
Elix
Mamanın evdə 2 saat yoxluğundan istifadə edib mətbəxə daxil olub bu işləri görmüşəm.Son qabı yuyanda mama cinayət başında tutdu məni 122.gif
Kəsmikli peçenye..

Sadə ağ-qara biskvit
Soci_girl
Dünən gecə birdən həvəs gəldi,"Zebra"keksi hazırladım. 107.gif Zebraya oxşamsa da 122.gif
NeoNa
İlk dəfədir bu kişmişli keksi tək bişirirəm
Tam görünüşünü çəkməyi unutdum, indi isə artıq keks bütöv deyil 185.gif
Bugün hazırladım 107.gif

Sharm
Təzə-təzə bişirməyə başlamışam.Çox yumuşaq və ağızda əla yayılan şirniyyatdır..Üstünə krem Shanti vururam sonra Şokoladı hazırlıyıb üstünə bəzək ( kimi ) vururam =)) Nuş OLsun! Heç kəsə icazə vermədim əl vursun.. Xüsusən də dırnaqları uzun olanlara 185.gif
Kusura bakmayın 185.gif Ortalıq bir az dağınıqdır 109.gif

Allah qoysa bu il ad günümdə əla tort bişirəcəm 107.gif
Sharm
Bu da əsl Gəncə dovğası 107.gif ..
Qatığın qaymağını tökmək olmaz, ona görə də mən yeyirəm 185.gif Biz tərəflərdə dovğanın içinə bir ovuc un və yumurta vururlar ( yəni anam bişirəndə bir ovuc qatır mənim əllərim balaca olduğuna görə 3 ovuc tökürəm 185.gif ) Sonra buğlanana kimi qarışdırıram və göyərtliləri tökürəm. Düyünü unutmaq olmaz:))) ( yumru düyü qatılır bildiyiniz kimi ) 109.gif Elə bişdikdən bir neçə dəqiqə sonra boşqaba töküb şəklini çəkdim 185.gif Nuş OLsuN!

NeoNa
Bunun xəmirini də ilk dəfədir tək hazırladım 100.gif

Kəsmikli

Cemli

Toyuqlu

NeoNa
Pizza bugün hazırladım 102.gif

SİNDRELLA
bayaq istədiyin xəmirin resepti budur bax )
3 ədəd yumurta
1 smetan
150 qr. yağ
1 ç/qaşığı maya (hazırla)
Un (nə qədər aparsa əlavə olunur)
Gulicka
Bu gün çoxsaylı xahişləri 214.gif nəzərə alaraq kuxnyaya keçdim 107.gif
(mikserim iş başında )
(uğurlar ola 100.gif )
dada daaaaaaaammmmmmmm bu da ruletim 107.gif

Düzü mən dadmadım.yemirəm belə şeylər.Mazallah Nişinin kemikləri sızlıyar 214.gif amma evdəkilərin dediyinə görə dadlı alınıb.resept burda ..razıyam ordakının ı daha gözəl görünüşü var.işə başlamışdım ki, gördüm evdə süd yoxdu.mama dünən bütün südü qatıq çalıbmış 127.gif hamınız bişirə bilər,elə çətin 1 şey deyil.elə oğlan user.lərimiz də 108.gif

P.S səliqəsizliyə görə üzrlü hesab edin 109.gif
SADECE_MEN
Sitat(NeoNa @ 23.05.2011, 0:06) *
Pizza bugün hazırladım 102.gif

SİNDRELLA
bayaq istədiyin xəmirin resepti budur bax )
3 ədəd yumurta
1 smetan
150 qr. yağ

Hazırlanma qaydasını da yazardız.

NeoNa
İçində çiyələk də var 255.gif

Sadece_men
Nəyin hazırlanma qaydasını deyim? 204.gif
NeoNa
Sitat(Sadece_men @ 04.06.2011, 10:48) *
Pizzanın 255.gif

Xəmir
3 ədəd yumurta
1 smetan
150 qr. yağ

Yumurta və smetanı qabda mikserlə qarışdır. Sonra yumşaq hala gəlmiş yağı doğrayıb qabın içinə atırsan, mikserlə qarışdırırsan.
Daha sonra kənarda hazırlanmış mayanı əlavə etmək lazımdır. Un nə qədər aparsa, əlavə olunmaldır.
Onun dəqiq qramı qeyd olunmur. Təxmini çox bərk olmayan xəmir halına gəlməlidir

Mənim pizzamın üzərindəkilər bunlardır
Toyuq
Göbələk
Pendir ( Holland, Parmezan)
Pomdor
Bibər ( bolqar - yaşıl, qırmızı)

Zövgə görə, Zeytun da əlavə etmək olar. Mən zeytun xoşlamıram deyə, istifadə eləmədim

Nuş olsun 100.gif
SADECE_MEN
"Çobanyastığı salatı"

Tərkibi:
Düyü - ½stəkan
Qaynadılmış toyuq və ya mal əti
Baş soğan - 2 əd.
Kök - 2 əd.
Təzə xiyar - 2 əd.
Qaynadılmış yumurta - 3 əd.
Mayonez
Şüyüd və kahı
Duz, istiot zövqə görə
Hazırlanma qaydası:
Düyü duzlu suda qaynadılır, kök sürtgəcin iri gözündən keçirilir
Lay-lay düzülür:
1. Kahı yarpaqları boşqaba səliqəli şəkildə yerləşdirilir
2. Qaynadılmış düyü (üzərinə mayonez çəkilir)
3. Ət (üzərinə mayonez çəkilir)
4. Xırda doğranmış soğan (üzərinə mayonez çəkilir)
5. Yağda qovrulmuş kök (üzərinə mayonez çəkilir)
6. Nazik, uzun doğranılmış təzə xiyar (üzərinə mayonez çəkilir)
7. İndi isə çobanyastığı düzəldirik:
Yumurtanın ağını uzun və nazik şəkildə, çobanyastığının ləçəklərinə bənzədərək doğrayırıq.
Sürtkəcin kiçik gözündən keçirilmiş yumurtanın sarısından isə çobanyastığının orta hissəsi üçün istifadə edirik.
Salatı şüyüdlə bəzəyirik.
SADECE_MEN
Öz bağımızdan 255.gif
SADECE_MEN
SADECE_MEN
Sitat(_ALiCe_ @ 09.06.2011, 17:49) *
Bu nədiki indi? Görünüşüdə xoşuma gəldi yeməlidi nədi bağımızdan dediniz çaş baş qaldım sizin bağlarda yemək çıxır 185.gif

zarafatsız bu nədi və tərkibi nədən ibarətdi 127.gif

P,S Bəlkə mənimdə bir ev qadini hissləri bürüyər mətbəxə keçərəm bilmək olmaz əşii)))

Əzizim Alice xanım, öz bağımızdandı deyəndə qızılgülləri nəzərdə tutmuşdum

Tərkibi:

Kartof - 3əd., kök - 2 əd., kolbasa (və ya hind toyuğu vetçinası)- 300 qr., yumurta - 4 əd., təzə xiyar - 2 əd., mayonez - 300 qr.

qaynanmış su - 130 qr., jelatin - 1 paket (14 qr.), duz, istiot, kəvər (zövqə görə)

Hazırlanması:

1. Kartof, kök, yumurta qaynadılır.

2. Jelatin suda həll olunur və mayonezə qatılır.

3. Bütün inqridientlər ayrı-ayrılıqda sürtkəcin böyük gözündən keçirilir (xiyarın suyu sıxılır), ayrı-ayrılıqda da mayonez əlavə olunaraq qarışdırılır.

4. Yuxarıdakı ardıcıllıqla lay-lay düzülür

5. Kolbasa dilimlərindən qızılgüllər düzəldilir və diş çöpü ilə tort-salatın üzərinə bərkidilir.

6. Tort-salat böyük dayaz qaba qoyularaq soyuducuda yerləşdirilir.

Nuş olsun
SADECE_MEN
Crystal
Deməli burda olan xanımların əl işini görüb utandım, fikirləşdimki birini də mən hazırlayım. g]
_ALiCe_
Buda mənim bişirdiyim 185.gif yox hazıladığım buna ocaq lazım döyül 185.gif

Deməli əsl yay yeməyi )))))))))) Adı qaçdı tutdu yeməyidi )))))))))

təkbində nələr var xanımlar bilirəm çoxları bilmir xeyli yoruldum mətbəxdə))))

Qatıq xiyar göyərti i fətir paçti şto 3 manat hazır olur əsl diet yeməyidi yağsız )))))))))) ama fətiri vardə )))

P.S xahiş edirəm tərif yağdırmayın bilirəm mən əsl ev xanımıyam 185.gif

Gulicka
Sitat(NurGül1 @ 09.04.2011, 16:40) *
Bax bu saat elə indicə- bunun `resepti` lazımdı mənə- nətər qəşəyyh göpründüsə gözümə 104.gif

düzdü sualın üstündən 2 aydan çox vaxt keçib amma mən yenə də yazıram 109.gif
7-8 (bəlkə də daha çox) Pizzanın xəmiri üçündü bu
1kq una 1 yumurta 1 az maya 1 az yağ(bitki yağ olsa daha yaxşıdı),ilıq su 1 stəkan olmaqla,duz
mən 1 pizza hazırlamaq üçün bu reseptdəkiləri hamını azaltmışdım..
bir də bu türk üsulu ilə hazırlanan pizza reseptidi
əsl pizza resepti burada
üstü haqqında mən də elə sizi kimi indi şəkildən baxıb fikir yürüdəcəm 185.gif mən xoşlayıram mətbəxdə q/adi nəsə hazırlamağı..elə bu pizza məsələsində də türk aşpaz kalbosadan istifade etmişdi,aləmi vurmuşdu bir-birinə...öz bildiyim kimi etdim
indi deyəcəm orda nə var..1 dəq 108.gif

Deməli xəmiri hazırladıqdan sonra yayırıq tavaya üstünə burda tomat çəkmişəm,sora deyəsən o qaralar ətdi 185.gif soğan da fal-fal doğranılıb,çoxdandı ki bişirmirəm,bişirim 1 dəfə də daha dəqiq yazacam söz 100.gif

_L_A_D_Y_

Mərci şorbası
Nətttər daddı bişirmişdimsə,bəh-bəhhhh...Biraz tərifliyim dayna özümü nolar ki 107.gif

SADECE_MEN

Nuş olsun
advocat

yeməyin forma, dizaynına fikir verməyin .. oğlanların bişirdiyi bundan artıq olmayacaq ki 185.gif
5-10 dəqiqəlik yemək üçün 1 saat bişirirsən . Nə ədalət varmış bunda ....
Bu səhifənin tam versiyasına baxmaq üçün, linkdən keçin.
Русская версия IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.