Kömək - Axtar - İstifadəçilər - Kalendar
Bu səhifənin tam versiyası: "Toy Olsun" verilişi həqiqətənmi gəncləri evləndirir?
www.big.az Forum > Ümumi bölmə > Kütləvi informasiya vasitələri
Səhifə: 1, 2
tenhaqiz
ANS telekanalında yeni yayıma başlanmış "Toy olsun" verilişinin müzakirə edilməsini istərdim.Həmin veriliş ailə qurmaq istəyən insanları evləndirməyi qarşılarına məqsəd qoyub.Siz bu verilişin həqiqi olduğuna inanırsınızmı?Görəsən həqiqətənmi bu verilişdə kimlərisə evləndirəcəklər?Sizcə bir Azərbaycan vətəndaşının həmin verilişə çıxması nə dərəcədə düzgündür?Mənə bir şey də maraqlıdır ki qızları,yaşı keçmiş gəncləri başa düşmək olar ki onlar üçün ailə qurmaq çətindir.Ona görə çarəni bu verilişdə tapıblar.Bəs gənc oğlanlar?Məgər onlar evlənməyə qız tapmırlarmı?Uzaqdan uzağa kimisə televiziyadan görməklə ailə qurmaq olarmı?
Xanum~Femida...

Canim sağolee bu mövzuya toxundun...
İnanirsan necə ətim tokulur o verlişə baxanda...
Aparicilar və studyanin dizayni o verlişi heç edir...
Vallah elə aparicilarnan verlişin nailiyyətlərinə inanmiram....
Həmdə başqa kanallarda o qədər baxmişiqki elə verlişlərə..
Bilirsen belə çatda ne bilim forumda taniş olmaqdandsa elə verlişlərə gedib el adətiylə evlənmək daha yaxşidir.. Bəlkə birinin imkani yoxdur... Bəlkə biri qismətin tapmayib.. Bu çox yaxşi vasitədir..
Amma bu verliş bu cür farmatda olmali deyildi..
Kənd şoularina oxşuyure...
Heçç aparicilarin dünya görüşü yoxdure...
Ora bilirsen nece aparici lazim idi??
Orda elvin adli oğlan var haa bax onun kimi. Yaziği aparicilarin gözü götürmür.. Çünki əslll aparici o cür olur...
Nə bilimee.. İnanmiramkii xanimlarimiz cesaretli olub ora çixsin.. Qohum qonşu söhbəti vardaa...
Ora çixanlarda 4 qizdan 3 gelindir...
O biri qiz ise çuşkadi əsl))
Abirli,ismətli qiz inanmiram buna cesaret etsin..
Amma çox isterdim başqa farmatda belə verlişlər açilsin və el adətiylə ata ana raziliqi ilə və s.qizlarimizda fəal olar...

Bu aynes niyə özünü bu səviyyədə göstərir anlamiramee...
Hələ bir toylar krali kraliçasi indi de toy olsun...
Hamisini elə cür qurublarki buda kanalin səviyyəsini salir..
Gah qəhrəmanliqdan danişirlar gahda belə verlişlərlə millətin ətin tökür...

Mən pis baxmiram... Sadece dediyim odurki başqa farmat olmali idi.. özümüzə məxsus... Amma mən şəxsən utanaram... Adamda elə təsəvvür yaranirki ora çixan evde qalib...Amma qizlar çox olsa bu tesevvür yaranmaz)) 108.gif
Umbriel
ANS telekanalı çox mənasız kanaldır... Çünki həqiqətə baxdıqda, çox hiyləgər,yaltaq kanaldır... Və satıldığı da gün kimi ortadadır... Çünki oranı Girşahinlər idarə edir... Verilişə də qalanda çox səviyyəsiz verilişdir... Ama mən qınamıram, elə kanaldan ancaq o tipli veriliş çıxar... Girşahin, gücün ancaq türmədə olanla çatır... Ar olsun sənə
P.S. ANS yaltaqlıqlar üzərində qurulan kanaldır, veriliş də həddən artıq düşük və səviyyəsizdir...
Pro-Max
Mənimdə ans-dən xoşum gəlmir,facebookda çoxlu ans-ə qarşı əks səhifələr var))),onlara baxandan sora məndədə yaxşı təəsürat oyatmadı ans,ama yenədə bilmək olmaz əsli)
tenhaqiz
Xatırladım ki mövzu ANS kanalının müzakirəsi yox,həmin kanalda verilən verilişin müzakirəsinə həsr olunub.Yaxşı olar ki mövzudan kənara çıxmayaq.

Belə görünür ki verilişi bəyənməyənlər çoxdur.Bəs yaxşı ora gedənlərə münasibətiniz necədir?Görəsən onlar həqiqətənmi ailə qurmaq istəyirlər?Yoxsa bu onlar üçün bir reklamdır?
KRISTAL
cox sag ol.ele bu gun gordum o verliwi.mama cagirdi ki,gel bax bizimkiler goturduler bu formatli verliwi de turklerden.lap xecalet cekdim men o verliwe gelen genclerin yerine.sen allah ele de daniwirlar ki, bir.menim fikrim ciddidi.evlenmeye gelmiwem,oglanin biri bomba oglanmiw kimi daniwir.orda olsaydim o oglana bir kelme soz diyerdim.niye olmursen axi ?qisa-kankret biyabirciliqdi.ola biler ki,weffaf olsun.amma bize yarawmaz.tanimadigin adamla nece aile qurmaq olar axi.hele ki,oglanlar.nece kiwiliylerine sigiwdirirlar bunu....ne bilim men bele weyleri de gorennen sora tek bir soz diyirem oz-ozume.bu heyatda her tip insan ver.namus,kiwiliy,werefli yawama,exlaq bunlarin hamisi bize ele gelir ki,hami ucun eyni cur bawa duwulur.amma insanlara gore deyiwir...panda 55 bir defe demiwdi e tesdiqlemiwdim.werefsiz werefden,namussuz namusdan daniwir.hemen meseledi....
Hollow_Man
Bu verilishin rejissoruyla yaxin tanisham, maraglanib size melumat verecem!
NurGül1
Məqsəd gənc evləndirmək deyil. Başqa dövləti yamsılamaqdı.. Öz fikri olmayan dövlət mütləq başqa fikirlərdən yararlanmalıdı. bu isə dövlət kimi tanımadığım Az.nın ən `geleneksel` işidi.
Bir əmması var ki-Ayaqqabılarını geyindiyi dövlətin bir şəhərinin əhalisi qədər əhalisi olduğunu unudub Az.n.=)
KENZO
Hmm başladıq))
Bilirəm çoxu deyirki türklərdən götürdülər bu formatlı verlişi..əminəm e çoxu deyir bunu)) ama unutmayaqki türklərdə verliş formatlarının çoxunu xaricilərdən götürür..ama türklər o verlişləri elə gözəl özəlləşdirib özünküləşdirirlərki tamaşaçı xarici ölkədən götürlüb deyə sir sifət etmir..tam tərsi sevinirki belə verliş bizdədə oldu))
Amma biz hər şeyin pis tərəfini görməyi sevirik..sanki özümüzə düşmənik)) hər şeyi pisləməliyik borcumuzdu)) düşmənimiz yetərincə var dəstək olun özümüzə)) 108.gif
ANS-dəki verlişə gəlincə heç baxmamışam o verlişə)) ama məncə burda pislənəsi nəsə görülməməlidi...hər kəsin qisməti 1yerdədirsə bəlkə kimlərinsədə qisməti o verlişdədi?!)) belə "pis baxıram" deyə bilmərəm....əgər yayımlanan verlişlər doğrudursa yəni efir üçün qurulmuş plan deyilsə yaxşıdı))

LuNaSKa
Bisimillah...

Verlişin aparıcıları o qədər səviyyəsiz və şit adamlardı ki, verliş gülünc və zarafatyana qəbul edilir...azərbaycanlıların Özünəməxsus fikrini nə vaxt görəcəyik görəsən??!!!
j@net
Birce bu verliw qalmiwdi nehayet ki,onunda yamsilanmaq vaxti geldi cixdi Azerbaycan telemekaninda 122.gif Mence bawqa verliwler kimi buda qurma verliwdi. Men inamiram ki, kimse bizim millletden heqiqeten cixib orda evlenib aile heyati qursun. Amma mence lazimsiz verliwlerden biridir buda 100.gif
LuNaSKa
Ora gedənlərə münasibətim normaldan 1 az aşağıdır çünki, indi sözü üstündə inanılası adam yoxdur 104.gif((
NurGül1
Sitat(LuNaSKa @ 03.09.2010, 2:43) *
azərbaycanlıların Özünəməxsus fikrini nə vaxt görəcəyik görəsən??!!!

Şərab dolu badəni əlinə alıb Allaha dua edən Az.lının özünəməxsus fikrini elə qeyd etdiyim durumda görə bilərsən.

KENZO
Sitat(NurGül1 @ 03.09.2010, 2:00) *
Şərab dolu badəni əlinə alıb Allaha dua edən Az.lının özünəməxsus fikrini elə qeyd etdiyim durumda görə bilərsən.

+
"Allah sənin sağlığıva" (əstəğfirullilah) deyib araq içən "müsəlmanlar" da var... 104.gif

Verlişə gəlincə ya qurmadı bəzi verlişlər kimi (məqsəd reytinq), yada doğrudanda məqsəd insanları evləndirməkdi... əsl olanı ansdəkilər bilər)) 108.gif

Believer
Elə bir proqram olduğunu bilmirdim , İlahi mən necədə geridə qalmışam aylardı tv-də xəbərlərdən başqa heç nəyə baxmıram. Deməli belə proqram bizdədə açdılar hə sonra ? O verlişə çıxanlar haqqında heç nə deyə bilmərəm , çünki bu saat insan heç özünə də etibar etmir o ki qalsın başqalarına , hər halda baxanlar bilər.
Sabina-87
Heç inanmağım gəlmir ki, bunlar bir şey eləyib ortalığa çıxara bilsinlər... Verilişin aparıcıları mənasız insanlardı, bir-birlərini heç tamamlamırlar. O ki qaldı ora gələn iştirakçılara, 21 yaşında cavan oğlanı başa düşə bilmirəm niyə ora gəlib, elə bil yaşı ötüb, bundan sonra özü işləyib imkan yaradıb, qız tapıb evlənə bilməyəcək utanmaz utanmaz gəlib oturub orda. Və verilişə zəng vuran analara ayıb olsun, zəng vurub öz qızlarını bəyəndirməyə çalışırlar... Bizlərə yaraşmır belə hərəkətlər...
Microbe
Sitat(BAKILI QIZ @ 03.09.2010, 4:24) *
Elə bir proqram olduğunu bilmirdim , İlahi mən necədə geridə qalmışam aylardı tv-də xəbərlərdən başqa heç nəyə baxmıram. Deməli belə proqram bizdədə açdılar hə sonra ? O verlişə çıxanlar haqqında heç nə deyə bilmərəm , çünki bu saat insan heç özünə də etibar etmir o ki qalsın başqalarına , hər halda baxanlar bilər.

geridə qalmamısan dont worry/ vseqo 3 gündü açılıb.
Bax məsləhətdi, komediyadı prosto trajik komediya

ailəni müqəddəs hesab edirəm, o verilişə ailə qurmaq üçün çıxan insanlara da münasibətim normaldı. camaat özü bilər, harda və necə tanış olmaq istəyər və olar. amma o tip verilişlər adətən ikinci baharını yaşamaq arzusunda olan insanlara xitab etməlidi məncə.daha 21 yaşında tələbə adamın əlini sallasa əllisi olan vaxtda verilişə çıxıb məni evləndirin deməyi hər halda ya populyarlıq istəyidi, ya da məzələnməkdi.dünən baxdım. gülmüşəm. biri guya cümlə qurur -meyar paketinin streotipləri!-yəni ay camaat görün mən nətər danışıram.uşaq ki uşaq. o biri də barmaqlarını qədeş fason açıb yumur, mən kişiyəm! üçüncü də çıxdı mahnı oxudu, mən müğənniyəm.biri də deyəsən meyxana deyəniydi.
belə də. komediya.
_L_A_D_Y_
Mən yatmışam fil qulağında, 185.gif bu verilişin varlığından heç xəbərim yoxdu...
Bax niyə özümüz gözəl formatlı layihələr hazırlamırıq ki,digər xarici ölkələr bizlərdən götürsünlər,həəə?Deyəsən bu barədə inkişafdan geri qalmışıq))))Biz çalışırıq kimlərdənsə nəsə götürüb eynisini heç dəyişdimədən biz də bunu bacarırıq deməyə can atırıq...
O ki qaldı o verilişə Vallah baxmamışam trajikdi,trajik komediyadı ya nədi onu deyəmmərəm,amma özləri bilər nə onları qınaya bilərəm,nə də alqışlaya bilərəm,çünki bu mənim üzərimə düşmür...
Xuliqanka
Meqsedleri evlendirmek olsada... menim fikrimce hec vaxt heyata kecmiyecek,cunki mumkunsuzdu ele evlilikler 108.gif
Treborn
Sitat(_L_A_D_Y_ @ 03.09.2010, 12:30) *
Bax niyə özümüz gözəl formatlı layihələr hazırlamırıq ki,digər xarici ölkələr bizlərdən götürsünlər,həəə?Deyəsən bu barədə inkişafdan geri qalmışıq))))Biz çalışırıq kimlərdənsə nəsə götürüb

Bilirsiz, düşünürəm ki, bunun olmaması təhsillə bağlı şeydir. Daha düzgün cümlə bu olardı ,ki təhsilimizin olduğu gün`ü sərgiləyir. Ona görə yoxdur ki,gedib kino sahəsini oxumaqla deyil,ya da reklamçı olmaqla deyil, nə olsun axı 4 il gedib o uni`nin yolunu gəliblər? Təhsil ki,rüşvətlədir,"hörmətlə"dir. Nə öyrənəcək bu adam? Özündə rəssamlıq bacarığını görməyən adam,gedb rəssamlıq fakultəsinə "qəbul olur". Axı hansı bacarıqla? Özünü kino sahəsində görməyən adam gedib kino sahəsini,rejissorluğu "oxuyur". Axı hansı bacarıqla? Bacarıq bir yana, hansı uni`də,hansı ölkədə,təhsili hansı vəziyyətdə olan yerdə? Elə inkişafdan geri qalmağın da səbəbi bu gül -çiçək açmış təhsil sistemimizdir. Hər şey təhsildən başlayır. Təhsili pis olan,təhsilinə uyğun da çalışacaq. Verlişə gəldikdə baxmamışam. Amma başqa zaman ağız dolusu çıxıb mental qaydalarından, mentalitetindən danışan boş-boğazları gözümü qırpmadan tonqalda yandırardım.

Sitat(Xuliqanka @ 03.09.2010, 12:34) *
Meqsedleri evlendirmek olsada... menim fikrimce hec vaxt heyata kecmiyecek,cunki mumkunsuzdu ele evlilikler 108.gif

Heç məqsədləri evləndirmək-filan da deyil. Sadəcə reytinqə görə. Orada iştirak edənlər də böyük ehtimal pulla tutulmuş adamlardır. Hərəsi bir arzuda,bir xəyalda,tv`ə çıxmaq imkanı olsun.
Microbe
Sitat(Xuliqanka @ 03.09.2010, 12:34) *

mümkünsüz deyil.biz tərəfdə mən məktəbli olan vaxtlar park açıldı. hamı parka gedirdi, deyirdilər..booooy filankəsin qızı parkda tanış olub evlənir. ayıbdı ayıb. onda ən "tərbiyəsiz" şey parkda tanış olmaq idi. (ya da mən uşaq idim, ancaq bundan xəbərim vardı) sonra park adiləşdi, telefonla tanışlıq ayıb hesab olundu, telefon da adiləşməkdədi, internet çıxdı. internetdə tanış olan adamı parçalamaq istəyirdilər qeyrət dağarcıqları, indi internet də uje adiləşir...indi də verilişlər çıxır.
yəni evliliyin necə olacağı, nə ilə sonlanacağı məkandan və tanışlıqdan asılı deyil. evliliyin nə ilə sonlanacağı şəxslərdən asılıdı.
PANDA55
Təklıf edirəm bunun ardınca ANS ilk dəfə canlı olaraq avtanaziya hadisəsini yayımlasın..
_L_A_D_Y_
Sitat(Treborn @ 03.09.2010, 12:48) *

Tamamilə razıyam,hər ali təhsilli olan kəsin düşüncə tərzi,elmi və bacarığı "ali" deyil.Bu da ki,göz qabağında... 108.gif
Aisha GuraBa
Yersiz, gülünc olmağı ilə yanaşı abırsız! abırsız niyə?? Bir Ana ki ora zəng edib "qızım üçün bu oğlanı bəyənmişəm gəlsin efirə qızım" deyirsə mən ona necə abırlı deyim?? AR OLSUN!!!
renarena
Kiminse gunahina girmeyim. bilmirem belkede heqiqeten beledir.
Sun_Light
O verilişə baxanda ətim tökülürdə. Harda tində dayanan oğlan var harda avara qızlar var hamısı ora gəlir. Bizim millətə belə veriliş yaraşmır. Heç oğlanlar qızla mədəni danışmağı belə bacarmırlar. O gün baxırdım bir qız gəlmişdi ərinnən 3 aydı boşanıb uje özünə ər axtarır. hələ 9 yaşında qızı da var. Aparıcılarda çox səviyyəsizdi. Bir söznən bütün bu veriliş seviyyesizlikdi Mənə 1 şey maraqlıdı ki, dünən 1 oğlan gördüm cavan, yaraşıqlı, ali təhsilli indi bu şəhərdə 1 dənə qız tapmadı verlişə gəlib????
NeoNa
Öz kanallarımıza 4-5 ildir ki, heç baxmıram... Axırıncı dəfə nəyə baxdığım heç yadıma gəlmir.
Sizin toxunduğunuz veriliş barədə indi xəbərdar oldum, sözün düzü kanallarımız məni özündən biraz da iyrəndirdi 127.gif
Yenə də, bunlardan xəbərsiz olmaq daha rahatdır..
Dəvəquşu kimi başımı gizlədib özümü görməməzliyə vururam ki, millətin bəzi səviyyəsiz hərəkətlərinə görə az utanım 127.gif
tenhaqiz
Sitat(SAIDA @ 03.09.2010, 14:44) *
Mənə 1 şey maraqlıdı ki, dünən 1 oğlan gördüm cavan, yaraşıqlı, ali təhsilli indi bu şəhərdə 1 dənə qız tapmadı verlişə gəlib????

O oğlan mənə də təəccüblü göründü .Axı o cür oğlan necə olur ki qız tapmır?Evlənmək üçün verilişə gəlib,hələ özündən böyüklə də evlənməyə razı olur.Çox qəribədir.
KRISTAL
Sitat(tenhaqiz @ 03.09.2010, 1:54) *
Belə görünür ki verilişi bəyənməyənlər çoxdur.Bəs yaxşı ora gedənlərə münasibətiniz necədir?Görəsən onlar həqiqətənmi ailə qurmaq istəyirlər?Yoxsa bu onlar üçün bir reklamdır?

gedenlere munasibetim cox pis.esasda oglanlara.gor ne gundediler ki,ora cixrlar da,qiz yoxdu colde.belkede he heqiqeten qurmadi,ya da yox.ne ferqi var e...ora cixmaga sifet lazimdi e sifet.men qeti elehineyem bele verliwlerin.xalqin bawin xarab eliyir.ona gore bowananlarin sayi evlenenlerinkinden coxdu da....ewi neyse...
aVaRaWKa
Aparicilari Et T0ken.iWtirak4ilarida Bi Elvinnen Bawqa ) 0rdaki Bi Qiji Var 0 Vapwe Etimi T0kurde.Verliw Maraqli Deyil.cavanlar Mirta Gedir Belkede 0ra.Herden Baxiram Wit Hereketleri G0rub 4evirirem.esasda Verliwde Eseblewdiyim Aparicilar Daniwa Daniwa Musiqi4iler Araya Girende 0bwim Gic Gici Veriliwdi Baxmaga Deymez.

---------------------
B0GaZiMDa DuYuNSuN,
YuTKuNSaM GiDeCeKSiN,
YuTKuNMaSaM 0LuRuM
MIRANDA_KERR
toyun maşallah cehizin,balayinin öz ciblerinden getmiyecek pul mence ona göre gedirler...bezileride özlerini gösterir verlişe baxanda seviyyesi ortada...turk kanallarindan goturubsuz hec olmasa onlardan daha yaxşisini edin..ora gelen oglanlar "agilli " qiz axtaririq deyirler agili olan qiz oglan ucun verlişe cixar ki men evlenmek istirem..
Nill
o veriliwe tesadufen bugun baxdim bawdan ayaga duwuklukdu,men onlarin adi vetendaw olmagina inanmiram hamisi qurawdirmadi aktyorlari otuzdurublar ora guya nese edirler butun etim tokuldu eger adi insanlardisa ne deyesen uje azerbaycanli deyilen bir mefhum qalmayib
Planet
Azerbaycan bedbext olub gedib lap,bu milletin eqidesi toy ile korlanib yaziqlar oglani qizida 1 hevesdedi toy hevesinde,oturub elmden,iwden gucden daniwmaqdan,verliwler acmaqdan gor yene er,yene arvad,yene toy
yaxwiki kanallarimizdan xeberim yoxdu...
Qelbsiz_Melek
Vallah belə nədən söhbət gedir durub diqqətlə izləməmişəm eləcə səthi fikir verərək bir həftədə 8 kilo arıqlamışam gör ciddi yanaşsam nə olar e ))) 122.gif ...
İşləmir Ata əlinə baxır gəlib evlənmək istəyir ))) ...
Məncə bunun altında başqa səbələridə güdərək ehtiyyat etmək gərəkdir ))) ...
PANDA55
""Qəfəs" realiti-şousu yadınızdadırda...Necə biyabırcılıqla bitdi ....Hətta məsələ Milli Məclisdə belə müzakirəyə cıxdi...Bu proyektin də sonu beləcə mənasız və nəticəsiz qutaracaq...
Treborn
Sitat(PANDA55 @ 04.09.2010, 1:51) *
""Qəfəs" realiti-şousu yadınızdadırda...Necə biyabırcılıqla bitdi ....Hətta məsələ Milli Məclisdə belə müzakirəyə cıxdi...Bu proyektin də sonu beləcə mənasız və nəticəsiz qutaracaq...

+

Milli Məclis də müzakirə etmək üçün mövzu tapmırlar da. Bu gün sabah, "vətəndaşlarımız bulvara nə zaman getməlidir?" deyə bir mövzu müzakirə etsələr təəccüblənmərəm.
NurGül1
Ətrafımda bu proqramın `tərifini` eşitdikdən sonra Proqramla yaxından dünən `tanış` oldum.
Qonaqlardan xəbərim yoxdu. Elə kanal yeni dəyişilmişdi ki, aparıcı xanımın özü haqqında dediyi bu sözlər - açıqlayıcı idi. -`Burada oturan bir müəllimə mənə deyir ki- səni heçkim evində saxlamaz` ya da `dad sənin əlindən - sən heçkimlə yola getməzsən`. Nəsə bu tipdə bir ifadə idi.
Aman Allah- bu aparıcının apardığı` proqramkimizad` kimin başına dəysin? Ya da dəyəcək? Gözləyirəm.
Xanum~Femida...
Qefes şouda bizim adet enenemize uyqun olmayan meqamlar vardi... Qiz oğlan tek qalirdilar bir yerde..
Amma bu şouda pis meqam yoxdur axi.. Sadəcə atvdeki nanə və ya sen tek deyilsen verlişinin aparicisi Xoşqədəm xanim kimi aparicilar secilseydi verlişde bu seviyyeye düşməzdi..
Ora seviyyəli,mentalimiza uyğun insanlar yiğilmali idi ki birinci defeden insanlarda başqa tesürat yaratmasin...
Yene deyirem bele verlişlerin olmasi pis deyil amma tamam ayri quruluş olmaliydi..
qeyri cidii insanlari ora yiqmaq milletin etin tökür..
Hee birde verlişin loqosu..
Geyinin keçinin gelin...
Ufff o aparici her defe deyende esebleşiremde....
özde qadin aparicinin heç tecrübəsi yoxdu...
Her defe reqs etmek isteyende az qalir serilsin yere...
Heee birde türk kanallarinda bu tip verlişlerin aparicilari hedden artiq semimi davranişlar sergileyirler... Bizimkiler neyi var özünü onlara oxşadir hetda az qalirlar türkce danişsinlar....
Bu milləti ne günə qoydulare....
PANDA55
Sitat(Treborn @ 04.09.2010, 1:53) *
+

Milli Məclis də müzakirə etmək üçün mövzu tapmırlar da. Bu gün sabah, "vətəndaşlarımız bulvara nə zaman getməlidir?" deyə bir mövzu müzakirə etsələr təəccüblənmərəm.

""Qəfəs -2"" proyektində zona söhbətləri başladı..İştirakcılar başladılar bölğı davası etməyə..Biri dedi mən Naxcıvalnıyam, o biri dedi mən Bakılıyam..O biri qalxdı ki,mən Yerazam..Söhbət böyüyüb cıxdı verlişdən qırağa..Cəmiyyət icində yaman hay-küy qopdu..Bununda sədası getdi cıxdı Milli Məclisə..Yoxsa kim idi o verlişə fikir verən..
NurGül1
Sitat(XANUM__GETA @ 04.09.2010, 2:07) *
Yene deyirem bele verlişlerin olmasi pis deyil amma tamam ayri quruluş olmaliydi..

Quruluşu dəyişsinlər. Nəticə ki eynidi.. Nə fərqi var- Nanə olmasın- Reyhan gəlsin- nəhayətində eyni qapıya çıxır.
Xanum~Femida...
Sitat(NurGül1 @ 04.09.2010, 2:17) *
Quruluşu dəyişsinlər. Nəticə ki eynidi.. Nə fərqi var- Nanə olmasın- Reyhan gəlsin- nəhayətində eyni qapıya çıxır.

Mənim subyektiv fikrimdir))
Çatda filan ne bilim tele kanallarin alt yazilarinda taniş olmaqdansa ele bele verlişler yaxşidi..
Amma yazdiqimi yaxşi oxuyun dediyim odurki hem dinimizi hem adətlərimizi nəzərə alaraq başqa farmatda erseye getirmek olardi..
He birde aparicidan çox şey aslidir...

Avropa ne edir etsin bizim gözlərimiz ancaq türkün etdiyin görür...
Ona görede qetiyyetle deyiremki bu verliş tutarli olmayacaq..
Çünki türklər avropadan görüb götürsədə etdiyini türksayaği edir...
Biz ise onlarin işlediyi varianti bir başa özəlləşdirdik...
Bir aparici ki oynayanda hansisa bir əxlaqsizi xatirladir hele onun yerinde ağsaçli arvad ve eynekli baba daha yerine düşərdi...
Treborn
Sitat(XANUM__GETA @ 04.09.2010, 2:07) *
[i][b][size=3]Qefes şouda bizim adet enenemize uyqun olmayan meqamlar vardi... Qiz oğlan tek qalirdilar bir yerde..
Amma bu şouda pis meqam yoxdur axi..

Azərbaycanda da hər 10 gəncdən 7-i tv proqramlarında evlənir axı.
Xanum~Femida...
Sitat(Treborn @ 04.09.2010, 2:20) *
Azərbaycanda da hər 10 gəncdən 7-i tv proqramlarında evlənir axı.

Men pis heçne görmürəm evlilik proqramlarinda..
Amma aynesdeki lahiyenide desteklemirem.. sadece özümüzə məxsusluq olmaliydi..
Daha ciddi səviyyədə olmali idi...
Bütün dünyada var bizde niye olmasin ki...
NurGül1
Sitat(XANUM__GETA @ 04.09.2010, 2:20) *
Mənim subyektiv fikrimdir))
Çatda filan ne bilim tele kanallarin alt yazilarinda taniş olmaqdansa ele bele verlişler yaxşidi..
Amma yazdiqimi yaxşi oxuyun dediyim odurki hem dinimizi hem adətlərimizi nəzərə alaraq başqa farmatda erseye getirmek olardi..
He birde aparicidan çox şey aslidir...

Yazılan fikirlər yazana aiddir- dolayısı ilə subyektivdi)

Üzr istəyərək bildirirəm ki- Din`də - `əgər aparıcı səviyyəlidirsə- gedib özünüzü sərgiləyib ər axtarın- ya da arvad tapın` deyə şey yoxdu : (
Mentalitet sözünü isə hələ dərk edəcək qədər bilgiyə sahib deyiləm- Allahdan o bilgini heç mənə verməməsini də diləyirəm)

P.S. Fikrim sırf sizə deyil Xanum_Geta- hər şey din və mentalı ilə bağlayan hərkəsədi.
Xanum~Femida...
Sitat(NurGül1 @ 04.09.2010, 2:28) *

Yazılan fikirlər yazana aiddir- dolayısı ilə subyektivdi)

Üzr istəyərək bildirirəm ki- Din`də - `əgər aparıcı səviyyəlidirsə- gedib özünüzü sərgiləyib ər axtarın- ya da arvad tapın` deyə şey yoxdu : (
Mentalitet sözünü isə hələ dərk edəcək qədər bilgiyə sahib deyiləm- Allahdan o bilgini heç mənə verməməsini də diləyirəm)

P.S. Fikrim sırf sizə deyil Xanum_Geta- hər şey din və mentalı ilə bağlayan hərkəsədi.

NURGÜL xanim meseleye bir terefli baxmaqdansa herterefli baxmaq daha asandir menim üçün))
Nə bilim men her kes kimi düşünəyi bacamiram...
Realliq esasdir...
neyse...
kishmish_baci
grdum o verlisi.. maraqli geldi.. aparicilara gelende ise guya aparici nece olmalidir ki?agsacli arvad ya eynekli baba?.. bilirsiz bizde niye verlislerin coxu ettoken alinir ..cunki butun dunyada qebuledilmis her zaman ugurla ise yarayan verlis model tipleri var.eslinde onlardan yararlansaq hec de gulmeli cixmaz. misal ucun turkiyeni goturun.o bu cur islenmis versiyalari ele tetbiq edir ki sanki TVde ilk defedir yayimlanir.eslinde bir cigir acilib ve bize de sadece cigir ile gedib oz yolumuzu salmaq duser.. ha birde her hansisa bir verlis acarken turkler kimidir demeyin turkler ozude basqa olkelerden yararlanirlar..
o ki qaldi milli meclide muzarikeye cixarilma meselesinebu normal haldir.yarpaq tokumu seriali turkiyede hetta bas nazire qeder muzakire olunmusdur..buda anormal bir hal deyil..her halda sevinin ki bizim perident obama kimi mektebli qizinin arxasinca baxmir 122.gif
o ki qaldi orada ki Elvin adli istifadeciye dogurdanda onda esl apariciliq liderliye meyilliklik ve ozunu serbest tanitma bacarigi var ve bu hec de pis alinmir.. amma deyesen onun basi yaman yanacaq.. 108.gif menden soylemesi demedi demeyin.. 122.gif

ama TXT demisken mence oraya 21-22 yasli genclerdense 2ci heyat qurmaq isteyenlerler aile heyati qura bilmeyenler problemi olanlar cixsa yaxsi olar.. he birde ora cixib ele qizla aile quracagini bildirirler ki.. adam dehsete gelir.. onsuzda sizin etrafinizda 99%qizlar bu curdur de. sanki amerikada zadda yasayirlar ve heqiqetende terbiyeli ev qizi axtarirlar.doludur.. das atsan qiza deyer.. ozude mentalitet duskunu qizlarimiza.. gedin etrafinia yxsi baxin..arada donun xalanizin bibinizin dayinizin qizlarina da baxin 122.gif
her halda men verlisin ciddi olduguna inaniram. cunki bir nece defe verlisin formatina uygun olmayan terze danisanlari verlisden kenar edibler.. gorek de

cunki bizde avropa kanalari yoxdur.. "bosqab"larda da yalniz turklere baxilir..

amma onu duz deyirsen bizde ancaq meyxana soulari cox gozel sekilde "tutur"halbu k bu evlenme verlisine eslinde ne qeder ehtiyaci olanlar aile qura bilerler

demek olar ki ekser postlarinda qarsisindakini tehqir eden ifadenin kecdiyi cumlenin sahibinin mentiqine subhem var..
dinhocan sene ve umumiyyetle forumdaki butun istifadecilere sebrimin sonunun gosterib son xeberedarligimi edirem. birde icinde menim cumlelerimin kecdiyi posta tehqiramiz cavablar YAZMAYIN..ve menden de incimeyin beyenmediyin bir seye beeyenmirem demek ayri tehqir etmek ayri..
Xanum~Femida...
Sitat(kishmish_baci @ 04.09.2010, 3:00) *
cunki bizde avropa kanalari yoxdur.. "bosqab"larda da yalniz turklere baxilir..

amma onu duz deyirsen bizde ancaq meyxana soulari cox gozel sekilde "tutur"halbu k bu evlenme verlisine eslinde ne qeder ehtiyaci olanlar aile qura bilerler

men destekleyirem bu tipli verlişleri kişmişim.. Sadəcə vaxt tapsan bir gün otur bax... Bu işi götürəndə layiqli etmek lazim idi.. Bozbaş bişirmek deyilki telem telesiy ortaya çixardilar...
Aynesin fikri bezi kanallari qabaqlamaq idi.. Farmat pisdir sadece...
Umbriel
Sitat(kishmish_baci @ 04.09.2010, 2:45) *
grdum o verlisi.. maraqli geldi.. aparicilara gelende ise guya aparici nece olmalidir ki?agsacli arvad ya eynekli baba?..

Aparıcılar danışığından seçilməlidir, onlar hamıdan fərqlnəməlidirlər... Ama sən niyəsə xarici görkəmə görə danışırsan...

[color="#FF0000"][b]
her halda sevinin ki bizim perident obama kimi mektebli qizinin arxasinca baxmir 122.gif

Burda sevinməyə əsas yoxdu, çünki bizim prezident haqqında da xoş söz söyləməy düzgün olmaz... O buna laiq deyil...

ama TXT demisken mence oraya 21-22 yasli genclerdense 2ci heyat qurmaq isteyenlerler aile heyati qura bilmeyenler problemi olanlar cixsa yaxsi olar.. he birde ora cixib ele qizla aile quracagini bildirirler ki.. adam dehsete gelir.. onsuzda sizin etrafinizda 99%qizlar bu curdur de. sanki amerikada zadda yasayirlar ve heqiqetende terbiyeli ev qizi axtarirlar.doludur.. das atsan qiza deyer.. ozude mentalitet duskunu qizlarimiza.. gedin etrafinia yxsi baxin..arada donun xalanizin bibinizin dayinizin qizlarina da baxin 122.gif
her halda men verlisin ciddi olduguna inaniram. cunki bir nece defe verlisin formatina uygun olmayan terze danisanlari verlisden kenar edibler.. gorek de

Yox əslində ora nə gənclər, nə də yenidən həyat qurmaq istəyənlər müraciət etməlidirlər... Belə sevgi, həyat olmaz...
Əlbəttə etməlidirlər də... Onlar özləri belə edirlər ki, sən və sənin kimilər bunlara baxıb inansın ki, bunlar ciddi işlə məşğul olurlar... Hamısı reytinq xatirinə olan şeylərdi, və bura gedən də, buna baxan da, bunan inanan da çox geridə qalmış biridir...
Umbriel
Sitat(kishmish_baci @ 04.09.2010, 3:58) *
demek olar ki ekser postlarinda qarsisindakini tehqir eden ifadenin kecdiyi cumlenin sahibinin mentiqine subhem var..
dinhocan sene ve umumiyyetle forumdaki butun istifadecilere sebrimin sonunun gosterib son xeberedarligimi edirem. birde icinde menim cumlelerimin kecdiyi posta tehqiramiz cavablar YAZMAYIN..ve menden de incimeyin beyenmediyin bir seye beeyenmirem demek ayri tehqir etmek ayri..

Hörmətli Kişmiş_Bacı nədən danışdığıvı mənə elə gəlir ki, heç özün də bilmirsən... Nə xəbərdarlıq, nə son səbrim... Sən harda təhqiramiz cavab gördün? Əsil mən indi sənin məntiqivə şübhə elədim... Səni heç kim təhqir eləmədi, özün-özüvü belə adlandırırsansa, mən bir şey deyə bilmərəm sənə... Çalış bir də yazdıqlarımı oxu, gör hardasa təhqirlə qarşılaşacaqsan? 100.gif
shekuriksz
men şexsen ele bir programa çıxmaram milyon da verseler.özüme sığışdırabilmerem ve bele programa çıxan(çıxabilen ) insanların ağlının normal olduğundan şübhe eliyirem
Bu səhifənin tam versiyasına baxmaq üçün, linkdən keçin.
Русская версия IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.